دریافت 54 درخواست برای واگذاری کدهای خدماتی

پس از تصویب آیین نامه واگذاری کدهای خدماتی در سازمان تنظیم مقررات به عنوان یکی از وظایف مهم حاکمیتی برای حفظ و بهره‌برداری صحیح از منابع ملی، تا کنون 54 درخواست از سوی متقاضیان به کمیته تدوین کدهای خدماتی ارائه شده است.

کتر محمد کرم پور، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: پس از بررسی درخواست های ارائه شده برای دریافت مجوز استفاده از کدهای خدماتی، 34 مورد پذیرفته شده و کدهای مربوطه تخصیص و واگذار شده است.
وی افزود: از مجموع این تعداد، 15 درخواست درحال بررسی است و پنج مورد نیز به علت نقص مدارک برگشت داده شده است.
وی با اشاره به آیین نامه واگذاری کدهای خدماتی خاطر نشان کرد: پس از تصویب این آیین نامه در کمیسیون تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی، تمامی اشخاص حقوقی که پیش از تصویب آیین نامه واگذاری کدهای خدماتی در سال 88 ، کد خدماتی دریافت کرده اند و همچنین متقاضیان جدید ، باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز استفاده از کد خدماتی دریافت کنند .
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح کرد: بر اساس این آیین نامه، برخی کدهای خدماتی نظیر، کدهای پلیس 110، ریاست جمهوری 111، ستاد خبری وزارت اطلاعات 113، اورژانس 115، سازمان برق 121، سازمان آب 122، مبارزه با کودک آزاری 123و آتش نشانی 125، به عنوان کدهای اضطراری تعیین شده در فاز نخست بدون تغییر باقی می‌ماند.
وی ادامه داد: همچنین بر اساس موافقت کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات،استفاده از کد سه رقمی اضطراری 124 برای ستاد خبری سازمان بازرگانی و در راستای کمک به اجرای مطلوب‌تر قانون هدفمندکردن یارانه‌ها تا پایان سال 90 تمدید شده است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اصلاحات انجام شده در آیین نامه کدهای خدماتی گفت: ماه گذشته و با توجه به مسئولیت های قانونی و وظایف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در رابطه با واگذاری کدهای خدماتی ، مواردی از این آئین نامه به منظور ساماندهی کدهای خدماتی موجود ،تسهیل و شرایط برای متقاضیان جدید و افزایش ظرفیت کدهای خدماتی بین شهری ،اصلاح شد .
وی تاکید کرد: کدهای خدماتی دو دسته هستند، گروهی با عدد "1" شروع می‌شود که به دو نوع سه رقمی و چهاررقمی تقسیم می‌شوند و گروهی با شماره 096 به متقاضیان ارایه شده است.
وی خاطر نشان کرد :‌کدهای سه‌رقمی بیشتر در موارد ضروری که ماهیت مهم و حیاتی دارند استفاده میشود و کدهای چهاررقمی بیشتر در حوزه‌های تجاری، اقتصادی و خدماتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
دکتر محمد کرم پور ادامه داد: ‌کدهایی که با شماره «1» شروع می‌شوند استانی است و در هر استان جداگانه راه‌یابی می‌شود و در صورت راهیابی بین استانی می‌بایست دارندگان این شماره‌ها با اپراتورهای مربوطه در این خصوص قرارداد امضا کرده و در قالب آن، هزینه‌های تعریف شده را نیز پرداخت کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA