تصویب افزایش تعطیلات عید فطر در هیات دولت

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، فاطمه بداغی افزود: در این جلسه مقرر شد لایحه افزایش تعطیلی عید سعید فطر به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.

معاون حقوقی رییس‌جمهوری همچنین از تصویب لایحه حمایت از كودكان و نوجوانان در جلسه هیات دولت خبر داد و گفت: در این لایحه پیش بینی شده تا كودكان هم بتوانند اعلام شكایت كنند كه این مورد تاكنون در كشورمان سابقه نداشته است.
وی تصریح كرد: كمیسیون لوایح دولت این لایحه را در 16 جلسه كارشناسی با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی دخیل در حوزه كودكان و نوجوانان، قوه قضاییه و همچنین معاونت حقوقی ریاست جمهوری، مورد بررسی قرار داده است.
بداغی از ارسال این لایحه تا پایان هفته به مجلس شورای اسلامی خبر داد و اظهار داشت: این لایحه دارای 49 ماده و 44 فصل است.
وی یادآور شد: در فصل اول لایحه به وضعیت های مخاطره آمیز برای كودك اشاره شده كه فقدان سرپرستی، فرار از خانه، زندانی والدین، خشونت مستمر، عدم ثبت ولادت، سوءرفتار، بهره كشی، فعالیت مجرمانه به وسیله كودك مواردی از آن است.
معاون حقوقی رییس‌جمهوری همچنین به ایجاد تشكیلات حمایتی از كودك در این لایحه تاكید كرد و گفت: دفتری با عنوان حمایت قضایی از كودكان و نوجوانان تحت نظر دادستان پیش بینی شده است كه وظیفه پیشگیری، مشاوره، معرفی به مراكز حمایتی و نظارت بر اجرای حكم را برعهده دارد.
وی اظهار داشت: دستگاه هایی مانند سازمان بهزیستی، سازمان اقدامات تامین تربیتی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت كار و همچنین نیروی انتظامی وظایف مهمی را برعهده دارند كه در این لایحه به آن پرداخته شده است.
بداغی افزود: شناسایی كودكان در معرض خطر، توانمند سازی، برقراری امنیت و معرفی به مراجع قضایی یا حمایتی برای برداشتن خطر از كودك از جمله وظایف این دستگاه ها و مراكز است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA