تغییر ساعات ادارات در ماه مبارک رمضان

پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام كرد كه با تصمیم هیات دولت ساعات كار ادارات و بانك ها در ماه مبارك رمضان تعیین شد كه براین اساس از ساعات كار یادشده كاسته شده است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،این تصمیم در راستای بند (3) اصل (43)قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور ایجاد زمینه لازم برای استفاده مطلوب كاركنان دولت از فضایل و معنویات ماه مبارك رمضان و به وجود آمدن فرصت مناسب برای خودسازی و بهره‌مندی از بركات عدیده این ماه شریف و نورانی، اتخاذ شده است .
بر این اساس در كلیه استانها به استثنای تهران، فعالیت اداری، صبح‌ها با یك ساعت تاخیر شروع و در بعدازظهر نیز یك ساعت و نیم زودتر خاتمه می یابد.
در تهران هم ساعت شروع فعالیت اداری ساعت نه (9) صبح و ساعت پایان كار چهارده و سی دقیقه (14:30) تعیین ‌شد.
هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل یا بعد از پایان ساعت كار انجام می شود. همچنین ساعات كار ادارات و بانكها در روزهای نوزدهم (19) و بیست و سوم (23) با یك ساعت تاخیر نسبت به سایر روزهای ماه مبارك رمضان شروع خواهد شد.
بر اساس این تصمیم بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد ساعت فعالیت بانكها را به گونه‌ای تنظیم نماید كه آغاز آن حداقل سی دقیقه قبل از شروع به كار ادارات و سازمانها باشد. هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل و از آغاز ساعت كار یا بعد از پایان ساعت كار انجام می شود.
همچنین بر اساس تصمیم هیات وزیران برنامه ریزی ایاب و ذهاب كاركنان باید به طوری تنظیم گردد كه راس ساعت مقرر در محل كار حضور داشته و در پایان راس ساعت معین محل كار خود را ترك نمایند.
كسری كار ناشی از اجرای این تصویب نامه در ماه مبارك رمضان با رعایت سقف مقرر در قانون (44 ساعت در هفته) از طریق انجام دوركاری جبران خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA