آغاز فاز اجرایی ایجاد ادارات کل ICT در استان ها

فاز اجرایی ایجاد ادارات کل" ارتباطات و فناوری اطلاعات" در استان ها از ماه جاری آغاز شده و تا پایان فصل تابستان بر اساس اولویت بندی های صورت گرفته راه اندازی خواهد شد.

مهندس حمید رضا عطایی، رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با اجرای اصل 44 قانون اساسی و در راستای انجام وظایف حاکمیتی، سیاست گذاری و هدایتی در نظر گرفته شده برای مجموعه وزارت ارتباطات، ساماندهی و اصلاح ساختار در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: این موضوع از اواخر سال 88 در دستور کار قرار گرفت و پس از بررسی های کارشناسی، چارت تفصیلی استان ها در 31 استان به تصویب معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور رسید و جهت اجرا ابلاغ شد.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس این چارت تفصیلی، ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراکز 31 استان کشور ایجاد و راه اندازی خواهد شد.
حمید رضا عطایی با اشاره به اهداف ایجاد این ادارات کل، گفت: به منظور تمرکز در تصمیم گیری و جلوگیری از پراکندگی حضور نماینده عالی بخش حاکمیت در استان ها، اداره های کل ICT در مراکز استان ها ایجاد می شود.
وی ادامه داد: از دیگر اهداف راه اندازی این اداره ها می توان به هماهنگی در اجرای برنامه ها و سیاست های بخش ICT بین کلیه واحد های تابعه استانی اشاره کرد.
رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری تصریح کرد: "گروه فناوری اطلاعات"، "اداره نظارت بر خدمات ارتباطی و رادیویی"، "بازرسی و نظارت بر برنامه های فناوری اطلاعات" و "توسعه مدیریت و امور پشتیبانی" از جمله بخش های در نظر گرفته شده در این اداره های کل هستند که به وظایف محوله خواهند پرداخت.
وی با اشاره به زمانبندی در نظر گرفته شده برای راه اندازی این اداره ها گفت: در فاز نخست ادارات کل ICT در استان های بزرگ راه اندازی خواهد شد و در فاز بعدی در تمامی استان های کشور به بهره برداری می رسد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA