• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار سیاسی

طرح حفاظت از دانشمندان و نخبگان ایرانی

وزیر كشور گفت: برنامه ویژه ای برای حفاظت از دانشمندان و نخبگان كشور تهیه شده كه به زودی اجرایی خواهد شد.

مصطفی محمد نجار در جریان سفر به استان مركزی در جمع خبرنگاران در اراك افزود: دانشمندان هسته ای برای ملت فرهیخته ایران اسلامی مورد احترام هستند و این افراد از سرمایه های گران قدر انقلاب اسلامی محسوب می شوند.
وی افزود: دشمنان بدانند با انجام اعمال كور و سخیف نمی توانند به رشد علمی كشور ضربه بزنند و این حركات مذبوحانه مردم و جوانان ما را در ادامه حركت پویایی علمی مصمم تر می كند.
وی گفت: ترور فیزیكی دانشمندان ایرانی در خیابان و مكان های مختلف نشانگر زبونی و ذلت دشمنان انقلاب اسلامی و بیانگر آن است كه مخالفان از پیشرفت علمی كشور در هراس هستند.
وزیر كشور در پاسخ به سووال یكی از خبرنگاران مبنی بر افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان كرد: بر اساس اصل 64 قانون اساسی هر 10سال یك بار وزارت كشور می تواند افزایش 20 نماینده با تصویب هیات دولت و مجلس شورای اسلامی را پیشنهاد دهد.
وی ادامه داد:‌ وزارت كشور با انجام كار كارشناسی دقیق و رفت و آمدهای طولانی و مطالعه فراگیر با توجه به رشد جغرافیایی و تقسیم های كشوری لایحه اضافه شدن 20 نماینده به نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دولت داد.
وی افزود: این افزایش متعلق به 10 استان از 31 استان كشور است كه لایحه آن در دولت به تصویب رسید و برای بحث و بررسی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد كه در صوت موافقت مجلس ،‌تعداد نمایندگان از 290 نفر به 310 نفر افزایش خواهد یافت.
محمد نجار، درباره عملكرد نیروی انتظامی نیز اظهار داشت: پیش نیاز توسعه پایدار وجود امنیت است و نیروی انتظامی در بحث ایجاد امنیت داخلی ، نظم و تامین امنیت شهروندان كارنامه خوبی دارد.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی همچنین در برخورد با اشرار، مزاحمین به نوامیس مردم و خنثی كردن توطئه های دشمن در جنگ نرم نیز عملكرد خوبی داشته است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA