راه نجات همه ملت ها و بشریت تمسك به قرآن و ولایت است

رییس جمهور ، قرآن را چراغ راهنما در مسیر نیل به كمال انسانی و امامت و ولایت را جان مایه و مفسر قرآن توصیف كرد وگفت:‌راه نجات همه ملت ها و بشریت تمسك به قرآن و ولایت است.

محمود احمدی‌نژاد در مراسم افتتاح نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم در محل مصلای بزرگ امام خمینی (ره) با بیان اینكه دشمنان انسانیت هیچ اصالت و پناهگاهی در عالم ندارند، اظهار داشت: دشمنان انسانیت در مقابل اراده حق‌طلبان و جریان بیداری اسلامی ملت‌ها كه امروز شتاب روزافزونی یافته و تجلی تمسك به قرآن، عشق به امامت و پیروی از ولایت است، توان ایستادگی ندارند.

رییس جمهور افزود: امروز به فضل خدا حقیقت طلبی در میان مردم ما به ویژه در بین جوانان مومن و انقلابی كشورمان رو به افزایش است و آنان با حق طلبی شیفته عدالت و پاكی بوده و در مسیر ولایت خود را به قرآن و معرفت الهی مجهز می كنند تا بتوانند در صحنه های جهانی انقلاب حضور یافته و نقش تعیین كننده خود را ایفا كنند. احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه امروز عشق به امام عصر (عج) و تعمیق پیوند با قرآن با سرعت نور در ایران در حال گسترش است، تاكید كرد: عصر، عصر ظهور است و روز حاكمیت انسان كامل نزدیك است.

رییس جمهور با اشاره به اینكه قرآن با ولایت پیوندی عمیق و ناگسستنی دارد و هر دو یك حقیقت اما دو تجلی از وجود خداوند هستند، خاطرنشان كرد: امام به عنوان انسان كامل عینیت و مفسر و مبین قرآن كریم است و با تمسك به ولایت است كه تمسك به قرآن پیدا می شود و تمسك به قرآن انسان را به ولایت راهنمایی می كند. احمدی‌نژاد رمز و راز درك رسالت پیامبر گرامی اسلام را درك حقیقت بیان شده در حدیث ثقلین عنوان كرد و گفت‌ :‌ اگر حقیقت ثقلین در پیوند قرآن و ولایت محقق شود هیچ آسیب ، انحراف، حزن و اندوهی برای بشر باقی نخواهد ماند.

رییس جمهور با بیان اینكه عظمت قرآن ناشی از آن است از سوی خدا نازل شده است گفت :‌ قرآن با همه عظمت خود نازل شد و پیامبران و اولیاء الهی مبعوث شده و مجاهدت كردند تا انسان به صراط مستقیم الهی هدایت شده و ظرفیت های او در این مسیر شكوفا شده و انسان به خدا نزدیك شود. احمدی‌نژاد ادامه داد :‌ خداوند قرآن را نازل كرد تا جامعه موحدان و پاكان و حیاط طیبه در زمین برقرار شود و بشر از ظلمت نفسانی، خود پرستی، خود خواهی، جهل و چسبندگی به زمین رها شده و به نور حق واصل شود.
رییس جمهور بعثت همه انبیاء و اولیای الهی را برای برقراری جامعه آرمانی، حكومت عدل و جامعه صالحان عنوان كرد و اظهارداشت:همه حمدها و تكبیرهای قرآن و نماز برای عبور از خود، جهالت و بی عدالتی ها و پیوستن به خدا و رسیدن به حیات طیبه و معبود حقیقی و در نهایت رسیدن به حاكمیت پاك و جهانی مهدی موعود(عج) است. احمدی‌نژاد اضافه كرد:هر قدر معارف قرآن ترویج شده و انس با قرآن گسترش و تعمیق یابد نور و هدایت الهی در زندگی بشر بیشتر شده و به روز آرمانی و حقیقت یگانه عالم نزدیكتر خواهیم شد.

رییس جمهور بااشاره به فرارسیدن ماه مبارك رمضان تصریح كرد:درك و فهم و انس با ماه مبارك رمضان ملازم ومتناسب با درك و فهم و انس با قرآن است چرا كه جوهر هر دو آنها یكی است ؛ ماه مبارك رمضان ظرف لیلة القدر و لیله القدر ظرف قرآن و صاحب لیله القدر حضرت امام عصر(عج) است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA