دشمنان به دنبال فاصله و اختلاف بین ملت های منطقه هستند

رییس جمهوری در دیدار روسای كمیسیون های مجالس افغانستان گفت:‌دشمنان با ایجاد تبلیغات منفی به دنبال فاصله و اختلاف بین ملت های منطقه هستند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ،رییس‌جمهوری روابط ایران و افغانستان را اعتقادی، تاریخی و تمدنی دانست، اظهار داشت:‌ امروز استعمارگران و دشمنان دو ملت به دنبال آن هستند تا این روابط را سست و شكننده كنند، زیرا می‌دانند كه برای مسلط شدن بر جهان باید به خاورمیانه تسلط داشته باشند.
محمود احمدی‌نژاد عصر روز دوشنبه در دیدار روسای كمیسیون‌های مجالس افغانستان گفت: دو ملت در طول تاریخ آنقدر به هم نزدیك شده‌اند كه به لحاظ اعتقادی،‌ تاریخی و تمدنی قابل تفكیك نیستند.
رییس‌جمهور با اشاره به اینكه دو كشور دارای دشمنان مشترك هستند، اظهار داشت: استعمارگران یا همان برده‌داران سابق كه صدها سال جهان را غارت كردند و آثار غارتشان هنوز پابرجاست امروز نیز علاقمندند كه بر دنیا حاكم شوند و همه ملت‌ها زیر سلطه آنها قرار گیرند تا بتوانند همچنان منابع و ثروت آنها را غارت كنند.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه ثروتی كه در برخی كشورهای غربی و سلطه‌گر انباشته شده است حاصل غارت منابع و ثروت‌ سایر ملت‌ها است، خاطر نشان كرد: استعمارگران امروز و یا همان برده‌داران صد سال پیش، با هجوم به كشورهای مختلف از جمله كشورهای آفریقایی از نیروی انسانی این كشورها برای راه‌اندازی كارخانجات، صنایع و مزارع خود استفاده كردند و در ازای آن حقوقی به آنها پرداخت نكردند و امروز اگر قرار شود سلطه‌گران حقوق همان كارگران را بپردازند دیگر چیزی از ثروتشان باقی نخواهد ماند.
رییس‌جمهور ادامه داد: استعمارگران در گذشته با راه‌اندازی جنگ جهانی اول و دوم و امروز با راه‌اندازی روش‌های جدید اقتصادی به دنبال غارت ثروت ملت‌ها هستند، آنها با تحمیل دلار به عنوان پول بین‌الملل شیوه‌ای را ایجاد كردند تا جیب ملت‌ها را خالی و كسری بودجه خود را بر سایر ملت‌ها تحمیل كنند.
احمدی‌نژاد با اشاره به وجود معادن بسیار غنی در كشورهای منطقه بخصوص افغانستان ، پاكستان و كشورهای عربی گفت: استعمارگران می‌دانند كه اصل ثروت جهان در این منطقه وجود دارد و ملت‌های این منطقه می‌توانند با استفاده از آن نیازهای خود را بدون وابستگی به آنان تامین كنند. از این‌رو سلطه‌گران با یك برنامه تاریخی به دنبال ایجاد مانع در برابر عمران و آبادانی كشورهای منطقه هستند تا همواره این كشورها را وابسته و تحت سلطه خود داشته باشند.
رییس‌جمهور با اشاره به اینكه استعمارگران با تبلیغات منفی به دنبال ایجاد فاصله و اختلاف بین ملت‌های منطقه هستند، گفت: كشورها و ملت‌های منطقه هیچ مشكلی با یكدیگر ندارند زیرا ملت‌های متمدن و تاریخ‌ساز هستند كه به عنوان مثال افغانستان یكی از كشورهای منطقه است كه در طول 100 سال اخیر كمر دو ابرقدرت را شكسته است.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه در افغانستان انسان‌های باهوش، مؤمن، پرهیزگار و همچنین فرصت‌‌های بی‌شمار برای پیشرفت وجود دارد، گفت: دشمنان این كشور نمی‌خواهند كه افغانستان آباد و مستقل باشد برای اینكه می‌دانند اگر مردم این كشور آزاد باشند دیگر جایی برای غارتگری‌های بیگانگان وجود نخواهد داشت.
رییس‌جمهور گفت: دشمنان ایران و افغانستان وقتی می‌خواهند از دو كشور تصویری را نشان دهند بیابان ها و چند شتر را به تصویر می‌كشند. هدف آنها از این كار تخریب وجهه كشورهای منطقه و فریب افكار عمومی جهان است تا اجازه ندهند كه این كشورها پیشرفت كنند، زیرا وقتی جهانیان پیشرفت و آبادانی را در این كشورها ‌بینند به رهایی از سلطه مستكبران امیدوار می‌شوند و همین امر باعث می‌شود تا برنامه آنها برای ادامه سلطه‌شان بر جهان به هم بریزد.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه امروز یك مسئولیت تاریخی برعهده دو ملت ایران و افغانستان است، گفت: مسئولیت تاریخی هر دو ملت این است كه معادله غلط موجود را كه به نفع مستكبران است در هم شكسته و با قرار گرفتن در كنار هم در برابر استعمارگران بایستیم.
رییس‌جمهور گفت: امروز دشمنان دو كشور و ملت‌های منطقه دچار مشكلات عدیده‌ای شده اند كه مشكلات اقتصادی و سیاسی از جمله بارزترین آنهاست. آنها امروز به دنبال آن هستند تا كشورهای منطقه را با یكدیگر درگیر كنند تا حضور خود را به اصطلاح در منطقه قانونی جلوه دهند.
احمدی‌نژاد ادامه داد: اگر یك ملت با هم متحد باشند می‌توانند تمامی موانع را پشت سر گذاشته و طعم عزت و پیروزی را بچشند ولی اگر منافع فردی و گروهی بر آنها غلبه كند، نمی‌توانند پیروز میدان باشند.
رییس‌جمهور در ادامه با اشاره به اوضاع فلسطین اشغالی گفت: رژیم جعلی صهیونیستی نمونه بارز استعمارگران امروزی است به طوری كه تمام پلیدی سلطه‌گران را در خود جای داده است و تا زمانی كه این رژیم جعلی یك وجب از خاك فلسطین را در اختیار داشته باشد ملت فلسطین و ملت‌های منطقه روی آرامش را به خود نخواهند دید.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه استعمارگران به ویژه رژیم صهیونیستی به هیچ تعهد و قانونی پایبند نیستند، گفت: امروز كشورهای منطقه باید با هم متحد باشند، زیرا استعمارگران نمی‌خواهند كشور اسلامی عزتمندی وجود داشته باشد بنابراین اگر كشورهای همسایه با استعمارگران همكاری كنند، بدانند كه بزرگترین خطای تاریخی‌شان را انجام داده‌اند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA