پذیرش پیشنهاد های ایران در حوزه طیف فرکانس

با حضور موثر کارشناسان و مسوولان سازمان تنظیم مقررات در جلسات آمادگی کشورهای عضو APT، پیشنهاد های ایران برای دوازدهمین کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی (WRC 2012)پذیرفته شد.

 دکتر محمد کرم پور، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در مجموع 357 سند تهیه شده برای این اجلاس، غالب پیشنهادهای ایران به عنوان پایه خروجی این جلسات مورد استفده قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوعات مطرح در کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی و ضرورت رسیدن به اجماع منطقه ای در مناطق مختلف جهان، جلسات آمادگی منطقه ای در میان دو کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی برگزار می شود.

وی با اشاره به تلاش های سازمان تنظیم مقررات برای حضور موثر در عرصه های بین المللی تصریح کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای دفاع از حقوق فرکانسی کشور با تشکیل و سازماندهی گروههای کاری تخصصی برای حضور در دوازدهمین اجلاس جهانی ارتباطات رادیویی (WRC) 2012 آماده می شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح کرد: رگولاتوری به عنوان متولی طیف فرکانس  در کشور، برای آمادگی و ارائه نقطه نظرات جامع و هماهنگ در دوازدهمین کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی، گروه های کاری تخصصی را سازماندهی کرده است که در این کارگروه ها تمامی بهره برداران عمده طیف فرکانس در کشور حضور دارند.

وی با اشاره به ضرورت حفاظت از ایستگاه های فرکانسی کشور افزود: در دوازدهمین کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی، 32 بند در قالب شش فصل نظیر سرویس های دریایی و هوانوردی، ماهواره ای، تعیین موقعیت و آماتوری، پخش صدا و تصویر، سرویس های ثابت و متحرک و پخش عمومی در دستور کار قرار دارد.

دکتر محمد کرم پور با اشاره به دستاوردهای حضور فعال و تلاش های مستمر ایران در مجامع بین المللی گفت: انتخاب نمایندگان رگولاتوری به عنوان مسوول گروه کاری شش و نایب رئیس کل اجلاس های آمادگی WRC از جمله دستاورد ها در این حوزه محسوب می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA