ملت ایران اراده خود را بر هر قدرتی تحمیل می كند

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای وارد بندر عباس شدند و از منطقه یكم و كارخانجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدید كردند. فرمانده كل قوا در ابتدای ورود به قرارگاه مقدم نیروی دریائی ارتش - ناوگان جنوب، در محل یادمان شهدا حاضر شدند و با قرائت فاتحه، یاد و خاطره رشادت شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سپس از یگانهای مختلف نیروهای مسلحِ حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی در جمع فرماندهان و نیروهای قرارگاه مقدم نیروی دریایی ارتش و یگانهای نمونه نیروهای مسلح در منطقه، دریا را فرصتی بزرگ و راهبردی برای كشورها و ملتها دانستند و تأكید كردند: منافع و امكانات این دریاها متعلق به ملتها است و نیروهای دریایی ارتش و سپاه مظهر اقتدار ملت ایران در دفاع از منافع كشور در خلیج فارس و دریای عمان هستند.
ایشان افزودند: حكومتهای طاغوتی در سالهای متمادی سیطره بر ایران مانع پیشرفت دریانوردی و حضور دریایی ایران در پهنه آبهای منطقه ای و بین المللی بودند اما امروز شما باید با تلاش مضاعف عقب افتادگی طولانی مدت گذشته را جبران كنید.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سابقه حضور قدرتهای زورگو در منطقه بسیار حساس خلیج فارس و دریای عمان خاطرنشان كردند: امروز شرایط با گذشته بسیار متفاوت است و ساحل ممتد و طولانی این منطقه در اختیار دولتی مستقل و ملتی سرافراز و بیدار است كه قدرت و اراده ملی خود را می شناسد و با اتكاء به خداوند، اراده خود را بر هر قدرت سیاسی و نظامی تحمیل و او را مجبور به عقب نشینی خواهد كرد.
فرمانده كل قوا در همین زمینه افزودند: امروز خلیج فارس و دریای عمان به بركت حضور مقتدرانه ایران اسلامی، یك منطقه آزاد و مستقل است.
رهبر انقلاب اسلامی حضور ناوهای آمریكایی و كشورهای اروپایی در منطقه را مضّر و نامطلوب ارزیابی و تأكید كردند: دورانی كه قدرتهای مستكبر با حضور نظامی برای ملتها تعیین سرنوشت می كردند گذشته است و اگر حتی برخی دولتهای منطقه همچنان تمایل به تبعیت از دستورات قدرتهای مستكبر را داشته باشند ولی ملتهای منطقه هوشیار و بیدار شده اند و حضور نظامی بیگانگان، در منطقه را موجب ناامنی می دانند.
حضرت آیت الله خامنه ای اقتدار یك ملت را زمینه ساز بهره مندی از بركات و منافع دریا دانستند و خاطر نشان كردند: این اقتدار را نیروهای مسلح حاضر در منطقه می توانند با جهاد و از خود گذشتگی تأمین كنند.
فرمانده كل قوا تأكید كردند: ما هیچ كشوری را به رویارویی و جنگ تشویق نكرده ایم و نخواهیم كرد و تا جایی كه بتوانیم از هر رویارویی تصادفی و یا حساب شده نیز پرهیز خواهیم كرد اما كسانی كه پیشرفت خود را با تحكم و روزگویی تأمین می كنند باید در مقابل خودشان یك ملت مقتدر را احساس كنند.
ایشان نیروهای دریایی را مظهر اقتدار ملت ایران در دریا دانستند و خطاب به نیروهای مسلح حاضر در منطقه جنوب توصیه كردند: صادقانه و مخلصانه، و با تمام توان، به مجاهدت خود ادامه دهید.
فرمانده معظم كل قوا تأكید كردند: كشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مدیون جوانانی است كه اقتدار ملت را تجسم می بخشند.
حضرت آیت الله خامنه ای دستگاههای دولتی و مسئولان را موظف كردند با نیروهای مسلح حاضر در منطقه برای انجام كارهای بزرگ خود همكاری كنند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA