کاهش ساعات کاری پرستاران از مهر ماه

رییس كل سازمان نظام پرستاری گفت: بر اساس دستور وزیر بهداشت، همه دانشگاه های علوم پزشكی موظفند تا پایان مرداد و حداكثر تا پایان شهریورماه امسال با جذب نیروهای جدید، قانون كاهش ساعت كاری پرستاران را اجرا كنند.

روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، غضنفر میرزابیگی افزود: پرستاران نیز برای اجرای این قانون باید تعهدنامه های دانشگاه ها را امضا كنند.
وی اظهار داشت: از زمان برگزاری آزمون استخدام پرستاران، وزیر بهداشت چندین نامه به دانشگاه های علوم پزشكی نوشته و تاكید كرده بود كه به هر شیوه ممكن قانون ارتقای بهره وری و كاهش ساعت كاری پرستاران در اسرع وقت اجرا شود اما به علت برخی شبهه ها و سوالاتی كه برای دانشگاه های علوم پزشكی مطرح بود تا این زمان به تأخیر افتاد.
وی گفت: یكی از شبهات این بود كه با وجود تأخیر در استخدام و ورود پرستاران جدید و همچنین محدودیت هایی كه با توجه به كمبود پرستار وجود دارد و نیز اختلاف سلیقه هایی كه بین دانشگاه های علوم پزشكی وجود داشت، شیوه اجرای این قانون باید به چه شكل باشد.
رییس كل سازمان نظام پرستاری تأكید كرد، بر این اساس با دستور وزیر بهداشت كمیته ای برای پیگیری اجرای این قانون تشكیل شد كه در نشست های نخست آن نیز وزیر بهداشت حضور یافت و پس از آن مسوولیت پیگیری موضوع به معاون درمان و معاون توسعه وزارت بهداشت واگذار شد تا با همكاری سازمان نظام پرستاری، اجرای این قانون به سرانجام برسد.
وی گفت: این كار پیگیری شد تا به این نتیجه رسیدیم كه با برگزاری یك همایش و اجتماعی از همه مسئولان مرتبط با اجرای این قانون در دانشگاه های علوم پزشكی به جمع بندی نهایی برسیم كه سرانجام روز پنجشنبه این همایش با حضور مسئولان وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری برگزار شد.
میرزابیگی افزود: در این همایش دانشگاه علوم پزشكی كردستان یك نرم افزار را معرفی كرد كه با استفاده از آن می توان به صورت دقیق میزان ساعت كاری، شیفت بندی، سقف اضافه كار، ضرایب سختی كار و میزان كاهش ساعت كاری پرستاران را طبق قانون محاسبه كرد و معوقات و كمبودهای هر دانشگاه علوم پزشكی و هر بیمارستان و نیز وضعیت هر پرستار را برای اجرای قانون ارتقای بهره وری به دست آورد و بر اساس آن برنامه ریزی كرد.
وی گفت: یكی از مصوبات این جلسه این بود كه این نرم افزاز مبنای كار تمام دانشگاه های علوم پزشكی قرار گیرد.
رئیس كل سازمان نظام پرستاری اضافه كرد: به هر حال در این جلسه مصوب شد كه استفاده از نرم افزار اجرای قانون ارتقای بهره وری دانشگاه علوم پزشكی كردستان مبنای كار قرار گیرد، این نرم افزار در صورتی كه اطلاعات یك پرستار و سابقه كاری او را بگیرد می تواند، تعداد شیفت های او را در هر سال یا هر ماه محاسبه كند، سقف اضافه كار را اعلام می كند و برای او برنامه ریزی می كند.
وی گفت: تصمیم دیگر این همایش این بود كه تا زمانی كه پروسه استخدام پرستاران به پایان برسد همه دانشگاه های علوم پزشكی بر مبنای اسامی 1.5 برابر ظرفیت قبول شدگان اعلام شده، افراد واجد شرایط را با عقد قرارداد 89 روزه بكارگیری كنند تا بیش از این در اجرای این قانون تأخیر نیفتد و در این مدت نیز مراحل قانونی، گزینش و استخدام پرستاران به پایان برسد.
میرزابیگی افزود: تصمیم دیگر این همایش این بود كه با دستور وزیر بهداشت به همه دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور اجازه داده شد به ازای نیروهای پرستار قراردادی، طرحی و تبصره ای كه قبلاً در دانشگاه علوم پزشكی مشغول به كار بوده اند و اكنون با شركت در آزمون استخدامی تبدیل وضعیت شده اند، به همان میزان نیروی قراردادی جدید استخدام كنند كه البته در كنار متقاضیان جدید، افراد ذخیره استخدامی كه در آزمون شركت كرده اند در اولویت هستند.
میرزابیگی گفت: توافق دیگر درباره ایام تعطیل و نوبت شب بود كه مطابق قانون، فعالیت پرستاران با ضریب 1.5 برابر محاسبه می شود و با توافق مسوولان وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری مصوب شد كه تمام ایام تعطیل تقویمی و روزهایی كه دولت تعطیل رسمی اعلام می كند، مشمول این قانون باشد و ساعت كاری از 7 بعد از ظهر تا 7 صبح نیز نوبت شب محسوب می شود به این ترتیب اختلاف نظر دانشگاه های علوم پزشكی در تفسیر این بند قانونی نیز حل شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA