لزوم اصلاح کد پستی مندرج در پشت کارت ملی

معاون اول رییس جمهوری بخشنامه ای را ابلاغ كرد كه براساس آن كد پستی مندرج در كارت ملی، ملاك ارائه خدمات دولتی و فعالیت های اداری و انتظامی خواهد بود.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با ابلاغ این بخشنامه توسط 'محمد رضا رحیمی' تمامی دستگاه های اجرایی مكلف هستند در تمامی فعالیت های اداری و انتظامی ترتیبی اتخاذ كنند تا با ملاك عمل قرار دادن كدپستی مندرج در پشت كارت شناسایی ملی به عنوان مستند نشانی صاحب كارت ، اسناد و مدارك صادر شده را به نشانی آنان ارسال و یا خدمات را در محل كد پستی مطابق كارت شناسایی ملی ارایه كنند.
بر اساس این بخشنامه، كارت شناسایی ملی به عنوان سند شناسایی اتباع ایرانی محسوب شده و دارنده كارت مكلف است در صورت تغییر محل سكونت خود در اولین فرصت مراتب را به ثبت احوال اطلاع دهد.
طبق این مصوبه، دولت به منظور امكان دستیابی به آمار ،اطلاعات و تحولات جمعیتی در سطح كشور، دستگاه های اجرایی را مكلف كرد در تمامی فعالیت های اداری و انتظامی ترتیبی اتخاذ كنند تا با ملاك عمل قرار دادن كد پستی مندرج در پشت كارت شناسایی ملی به عنوان مستند نشانی صاحب كارت، اسناد و مدارك صادر شده را به نشانی آنان ارسال و یا خدمات را در محل كد پستی مطابق كارت شناسایی ملی ارایه كنند.
بر این اساس، سازمان ثبت احوال كشور مكلف است زمینه اعلام تغییر نشانی را از طرق مختلف و ترجیحا به صورت الكترونیكی فراهم كند و اطلاع رسانی كافی را در این خصوص انجام دهد.
این بخشنامه 27 تیرماه جاری توسط معاون اول رییس جمهوری برای اجرا به وزارتخانه ها، موسسات دولتی و استانداری های سراسر كشور ابلاغ شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA