ساماندهی طرح های پژوهشی دستگاه های اجرایی

معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری دستورالعمل اجرایی بند 13 ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1390 كل كشور را به منظور ساماندهی طرح های پژوهشی در دستگاه های اجرایی ابلاغ كرد. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس بند 13 ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1390 كل كشور، دستگاه های اجرایی موظف هستند به منظور كاهش هزینه‌ها و جلوگیری از موازی كاری و استفاده بهینه و هماهنگ از منابع درخصوص اعتبارات و بودجه پژوهشی خود با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هماهنگی لازم را انجام دهند و تأییدیه دریافت كنند.
بر اساس دستورالعمل معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، دستگاه های دولتی ( بجز وزارتخانه های علوم، بهداشت و دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح ) باید برای پرهیز از دوباره كاری، عناوین پژوهشی، مجری، مبلغ، مدت و شرح خدمات پروژه های مصوب خود در سال جاری را به سامانه این معاونت ریاست جمهوری وارد و تاییدیه دریافت كنند.
طبق بند دیگری از این دستورالعمل همه دستگاه های اجرایی ( بجز سه وزارتخانه یاد شده) كه شمول قانون برای آنها مستلزم ذكر یا تصریح نام است موظف هستند نسخه ای از خلاصه گزارش های درحال انجام را بصورت الكترونیكی در سامانه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری وارد و تایید ارسال دریافت كنند.
همچنین همه دستگاه های اجرایی با توجه به اولویت ها باید موضوع و عناوین امور پژوهشی خود را كه در زنجیره ارزش دستگاه متولی باعث ارتقای كیفی وكمی محصولات خدمات و فرایندها می شود مشخص كنند و پس از بررسی صلاحیت و شرایط مدیران و متقاضیان اجرا مناسب ترین فرد را انتخاب و قرارداد مربوط را منعقد كنند.
موضوع یابی، اولویت گذاری كارشناسی و انجام طرح های كاربردی توسعه فناوری وكلان با اثرگذاری ملی كه دارای متقاضی و بهره بردار مشخصی باشد در اولویت فعالیت های پژوهشی دستگاه ها قرار می گیرند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA