کاهش تعرفه واردات کالاهای ورزشی

وزیران عضو كمیسیون ماده یك آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، سود بازرگانی 38 قلم از كالاهای مشمول ردیف‌های تعرفه را به تصویب رساندند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، براساس این مصوبه، تعرفه واردات برخی لوازم ورزشی مرتبط با تمرینات عمومی فیزیكی و بازی های در هوای آزاد از 16 درصد به 6 درصد كاهش یافت.
همچنین سود بازرگانی واردات تخته شناور از 26 به صفر، چوگان از 46 به صفر و سود بازرگانی چوب‌ها و قرقره‌های ماهیگیری از 21 به 6 درصد كاهش یافت.
تعرفه برخی اجزاء و لوازم اولیه تولید كفش نیز با هدف تامین نیاز تولیدكنندگان داخلی، از 116 به 56 درصد كاهش یافت. لایه كفش، تخت‌های بیرونی، پاشنه و سایر اجزاء كفش از جمله موادی هستند كه مشمول این مصوبه شده‌اند.
همچنین با هدف حمایت از تولیدكنندگان داخلی، تعرفه پارچه‌های تار و پودباف از الیاف مصنوعی به شماره تعرفه 55162100 و 55161100 از 6 درصد به 66 درصد افزایش یافت.
براساس این مصوبه، سود بازرگانی سلولز (گرید خوراكی) با هدف حمایت از تولید داخلی از صفر به 5 درصد افزایش یافت.
همچنین حقوق ورودی معادل ریالی هركیلوگرم ظروف چینی مشمول ردیف تعرفه 6911 به میزان 1500 تومان و یا 100 درصد (هر كدام بیشتر باشد) تعیین شد.
با تصویب وزیران عضو كمیسیون ماده یك آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، با هدف تامین نیاز داخلی، سود بازرگانی كمپرسورهای برودتی (با گاز سازگار با لایه اوزون و با قدرت حداكثر یك اسب بخار) از 16 درصد به 6 درصد كاهش یافت.
این مصوبه پس از تایید رییس جمهوری از سوی معاون اول رییس‌جمهور ابلاغ شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA