تاكید روسای جمهور ایران و پاكستان بر گسترش همكاری های دوجانبه

روسای جمهور ایران و پاكستان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در دو كشور بر گسترش همكاری‌های دوجانبه در حوزه‌های مختلف از جمله آب، برق، انرژی و بازرگانی تاكید كردند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد به ر دیدار آصف علی زرداری همتای پاكستانی خود برآمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همكاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف از جمله كشاوزی، صنعت و انرژی تاكید كرد و گفت: افزایش مبادلات میان دو كشور، در بخش‌های مختلف موجب گسترش روابط ایران و پاكستان نسبت به گذشته خواهد شد.
رییس‌جمهور همچنین با تاكید بر اینكه توافقات صورت گرفته میان تهران – اسلام‌آباد باید هر چه سریع‌تر عملیاتی شود، بر افزایش تبادلات اقتصادی به بیش از یك میلیارد دلار اشاره كرد و اظهار داشت: عملیات اجرایی خط لوله انتقال گاز ایران به پاكستان در حال انجام است كه امیدواریم تا پایان سال 2012 به مرز دو كشور برسد.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه سیستم‌های مدیریتی در جهان سال‌های متمادی با یك روال خاص پیش رفته و نیازمند تغییرات گسترده است، انجام این تغییرات را كاری سخت و دشوار دانست و افزود: بروكراسی‌های موجود در مقابل این تغییرات مقاومت می‌كنند اما هنگامی كه تغییر اعمال شد كارها به سرعت رو به جلو پیش خواهد رفت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA