فراهم کردن زیرساخت های دور کاری توسط وزارت ارتباطات

یکی از وظایف وزارت ارتباطات فراهم آوردن زیرساخت های لازم برای ارایه خدمات الکترونیکی از جمله پیاده سازی دورکاری در کشوراست که اقدام های گسترده ای در این خصوص ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی حکیم جوادی، از همایش دورکاری، فناوری اطلاعات و امنیت، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: ایجاد شبکه ملی ارتباطات نیز یکی از برنامه های اصلی وزارت ارتباطات به منظور توسعه زیرساخت های موجود است.
وی افزود: با ایجاد شبکه ملی اطلاعات، امکان ارایه خدمات الکترونیکی بیشتر از سوی دستگاه ها در بستری امن، پایدار و با سرعت مناسب فراهم خواهد شد.
وی نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در اجرای پروژه های ملی موثر دانست و خاطر نشان کرد: فناوری اطلاعات در تمامی حوزه ها نظیر کارت هوشمندملی، کارت سلامت دورکاری تأثیرگذار است.
معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: این وزارت خانه آمادگی دارد تا در کنار دیگر سازمان هایی که محتوای لازم برای ارایه خدمت به کاربران را آماده می کنند، نسبت به توسعه زیرساخت مورد نیاز در این حوزه اقدام کند.
وی ادامه داد: یکی از دغدغه هایی که در آینده نزدیک به آن پرداخته خواهد شد، تولید محتوا برای استفاده در شبکه های اطلاعاتی و ارایه خدمت به متقاضیان خواهد بود.
وی با اشاره به شاخص های مصوب در کارگروه مدیریت فاوا، گفت: سازمان فناوری اطلاعات به عنوان سیاست گذار، هدایت گر و ناظر فضای IT کشور محورهای مختلفی را در راستای اجرایی شدن این شاخص ها در نظر گرفته است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات، تأکید کرد: مدیریت توسعه ارایه خدمات توسط مراکز داده داخلی به صورت امن و پایدار و همچنین فراهم آوردن شرایط لازم به منظور توسعه خدمات الکترونیکی از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در این حوزه می باشد.
علی حکیم جوادی با بیان این مطلب که سازمان فناوری اطلاعات آماده ارایه پشتیبانی های مشاوره ای در خصوص مباحث دورکاری به دستگاه ها است، گفت: در تلاش هستیم برای کاهش شکاف دیجیتالی، زمینه لازم برای ارایه خدمات الکترونیکی در تمامی استان ها را فراهم کنیم.
وی با اشاره به اهداف اصلی پیاده سازی دورکاری گفت: کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری، کاهش جمعیت شهرهای بزرگ و کاهش مصرف سوخت است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به آمارهای بین المللی ارایه شده در خصوص دورکاری در نقاط مختلف دنیا، افزود: بر اساس اطلاعات موجود میزان رضایت کاربران از انجام دورکاری حدود 95 درصد عنوان شده است.
وی ادامه داد: کاهش 71 درصدی آلودگی هوا، افزایش 69 درصدی بهره وری و افزایش 76 درصدی کیفیت زندگی از جمله دستاوردهای اجرای دورکاری در دنیا محسوب می شود.
بر اساس این گزارش، مهندس سعید مهدیون، نایب رئیس مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات نیز در این همایش با بیان این مطلب که دورکاری شکل سازمان ها را تغییر می دهد، تصریح کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته، 15 عامل در سه حوزه "دفاتر خانگی" ، "سرویس ها"، "دستگاه های اصلی" در تحقق دورکاری موثر هستند.
وی ادامه داد: فراهم کردن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، فراهم آوردن امکانات ارتباطات دیتا و امکان دسترسی کاربران به پست الکترونیکی از جمله عوامل مهم در این حوزه محسوب می شود.
وی افزود: امنیت دسترسی یکی از مهمترین موضوعات در این حوزه است به گونه ای که می بایست منابع لازم برای دسترسی ایمن کاربران دورکار در زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری فراهم کرد.
سعید مهدیون با اشاره به تلاش هایی که در این بخش در دنیا از سال 1989 آغاز شده اظهار داشت: پیش از این دورکاری از طریق شبکه تلفنی انجام می شد اما با همدگیر شدن استفاده از اینترنت، این فناوری زمینه اصلی ارایه خدمات در حوزه دورکاری محسوب می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA