افزوده شدن سه شهر جدید به تقسیمات كشوری

دولت با توجه به شرایط خاص جغرافیایی منطقه، با ایجاد 3 شهر جدید در استان های مازندران، زنجان و هرمزگان موافقت كرد. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با تصویب وزیران عضو كمیسیون سیاسی و دفاعی و بنا به پیشنهاد وزارت كشور، روستای نیك پی مركز بخش زنجانرود از توابع شهرستان زنجان در استان زنجان به شهر تبدیل و به عنوان شهر نیك پی شناخته می شود.
بر این اساس، روستای پایین هولار مركز بخش كلیجان رستاق از توابع شهرستان ساری در استان مازندران به شهر تبدیل و به عنوان شهر پایین هولار شناخته می شود.
با تصویب وزیران عضو كمیسیون سیاسی و دفاعی دولت، روستای دشتی از توابع بخش كوشنكار شهرستان پارسیان در استان هرمزگان به شهر تبدیل و به عنوان شهر دشتی شناخته می شود.
با تصویب دولت، روستای اسماعیلی به مركزیت روستای بلوك از شهرستان عنبرآباد در استان كرمان منتزع و به شهرستان جیرفت الحاق می شود.
همچنین با تصویب وزیران عضو كمیسیون سیاسی و دفاعی و بنا به پیشنهاد وزارت كشور، نام نقاط جمعیتی پشكله علیا، پشكله وسطی و پشكله سفلی از توابع دهستان چشمه كبود بخش مركزی شهرستان هرسین در استان كرمانشاه به ترتیب به پشت گله علیا، پشت گله وسطی و پشت گله سفلی تغییر می كند.
بر این اساس، نام روستای گنداب علیا و نقطه جمعیتی گنداب سفلی از توابع دهستان حر بخش مركزی شهرستان صحنه در استان كرمانشاه به ترتیب به قنداب علیا و قنداب سفلی تغییر می كند.
این تصویب نامه پس از تایید رئیس جمهوری، از سوی معاون اول رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA