بهبود ركورد تیراندازی با كمان جهان توسط بانوی ملی پوش ایرانی

بانوی ملی پوش تیم تیراندازی با كمان جانبازان و معلولین كشورمان در مسابقات جهانی ایتالیا دو ركورد جهانی را بهبود بخشید.

نخستین روز مسابقات تیراندازی با كمان قهرمانی معلولین جهان در ایتالیا با درخشش نمایندگان كشورمان همراه شد.
در بخش ریكرو بانوان زهرا نعمتی كه در مسابقات جهانی جمهوری چك در سال 2010 توانسته بود ركورد كلاس نشسته ریكرو بانوان را در فاصله 70 متر جابجا كند، در این مسابقات هم بار دیگر دو ركورد جهانی دیگر را جابجا كرد و سه ركورد جهان را در اختیار خود گرفت.
نعمتی در مجموع چهار مسافت و همچنین در فاصله 30 متر توانست ركورد شكنی كند.
وی در مجموع 4 مسافت با هزار و 298 امتیاز بالاتر از ورزشكاران كره و چین و فنلاند قرار گرفت.
در همین بخش راضیه شیرمحمدی با امتیاز هزار و 218 در جایگاه پنجم قرار گرفت و با حضور در بین 8 نفر برتر برای مسابقات حذفی موقعیت بهتری پیدا كرد.
زهرا جوانمرد هم در این بخش در جایگاه بیست و ششم قرار گرفت.
در مجموع تیمی، تیم ریكرور زنان ایران در حال حاضر رتبه سوم را به خود اختصاص داده كه امروز در جمع 12 تیم برتر مسابقه خواهد داد.
در بخش تیمی مردان دور مقدماتی نیز تیم كشورمان رتبه پنجم را در بین 19 تیم به خود اختصاص داد و امروز همزمان با مسابقات تیمی بانوان مسابقات تیمی مردان نیز برگزار می‌شود.
مرحله دوم مسابقات مختلط ریكرو و كامپوند هم امروز برگزار خواهد شد كه تیم میكس یا مختلط ریكرو متشكل از زهرا نعمتی و ابراهیم رنجبر در بین 16 تیم انتخاب شده جایگاه دوم را در مرحله مقدماتی كسب كرده‌اند.
تیم مختلط یا میكس كامپوند متشكل از'سمیه عباس‌پور' و 'محسن جواهری‌پور' كه در دور مقدماتی رتبه پانزدهم را كسب كرده است امروز در مرحله حذفی شرایط سخت‌تری را در پیش دارد.
در رشته ریكرو در كلاس نشسته مردان نیز ابراهیم رنجبر و رهام شهابی‌پور با پیروزی مقابل حریفان خود به جمع 8 نفر فینالیست راه پیدا كردند و امروز برای رسیدن به مدال تلاش می‌كنند.
'امین علیخانی‌نژاد' نیز در كلاس ایستاده در دور اول حذفی حریف خود را پشت سر گذاشت و در دور دوم با شكست مقابل حریف فرانسوی با اختلاف یك امتیاز از دور مسابقات حذف شد. علیخانی امروز در كنار ریكرو مردان در مسابقات تیمی شركت می‌كند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA