اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسكن از آبان ماه 1390

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران،فرمان اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسكن 1390 را با هدف تحقق اهداف چشم انداز بیست ساله كشور و پیشرفت و تعالی جامعه، ابلاغ كرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن كامل فرمان اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسكن 1390به شرح زیر است:
لازمه برنامه‌ریزی جامع و تصمیم سازی موثر و كارآمد، داشتن اطلاعات و آمار صحیح و دقیق است.
تحقق اهداف چشم انداز بیست ساله كشور و پیشرفت و تعالی جامعه ما در گرو همكاری مردم و دقت عمل مسئولان دولتی در تهیه این اطلاعات و آمار است.
باتوجه به تكلیف دولت برای اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسكن 1390 و در اجرای ماده(4) قانون مركز آمار ایران و به استناد قانون بودجه سال 1390، مركز آمار ایران موظف است سرشماری عمومی نفوس و مسكن را در آبان ماه سال 1390 به مرحله اجرا درآورد.
بر اساس ماده(5) قانون یاد شده، تمام وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و موسسات دولتی و وابسته به دولت و شركت‌های دولتی و استانداری های كشور مكلف هستند نیروی انسانی، خودرو، وسایل مخابراتی و سایر تجهیزات مورد نیاز را در طول دوره آموزش و اجرای این سرشماری، در اختیار مركز آمار ایران قرار دهند.
امید است در اجرای ماده(7) قانون مذكور و مواد 54 و 68 قانون برنامه پنجساله توسعه كشور، هموطنان گرامی همكاری لازم را با ماموران سرشماری مبذول داشته تا مركز آمار ایران بتواند با گردآوری و ارائه اطلاعات آماری دقیق، موجبات برنامه ریزی و تصمیم گیری صحیح و بهنگام را برای پتج سال آینده كشور فراهم آورد.
رییس جمهور در تاریخ 19 تیرماه 1390 این فرمان را برای اجرا ابلاغ كرده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA