• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

الزام اتصال ۶۰ درصد خانوارها به اینترنت تا پایان برنامه پنجم توسعه

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مكلف است تا پایان برنامه پنجساله پنجم توسعه كشور ( سال ۱۳۹۴) امكان اتصال و دسترسی۶۰ درصد خانوارها و تمام كسب و كارها در كشور به شبكه اینترنت را فراهم كند.

بر اساس ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه همچنین این وزارتخانه مكلف شده است تا پایان سال دوم اجرای این برنامه ( پایان سال ۱۳۹۱) امكان اتصال تمام دستگاه های اجرائی و واحدهای تابعه و وابسته به شبكه ملی اطلاعات و اینترنت را فراهم كند.
بر اساس برنامه پنجم توسعه ، میزان پهنای باند اینترنت بین‎الملل و شاخص آمادگی الكترونیك و شاخص توسعه دولت الكترونیك باید به گونه‎ای طراحی شود كه سرانه پهنای باند و سایر شاخص های ارتباطات و فناوری اطلاعات كشور در پایان برنامه در رتبه دوم منطقه قرار گیرد.
همچنین در برنامه پنجم توسعه تاكید شده است كه حمایت از بخش های عمومی غیردولتی، خصوصی و تعاونی در صنعت فناوری اطلاعات كشور به ویژه بخش نرم‎افزار و امنیت باید به گونه‎ای ساماندهی شود كه سهم این صنعت در تولید ناخالص داخلی در سال آخر برنامه به دو درصد (۲%) برسد.
سهم صنعت فناوری اطلاعات درتولید ناخالص داخلی ایران هم اكنون حدود۱/۰( یك دهم درصد) است.
بر اساس این برنامه تمام دستگاه های اجرائی مكلفند تا پایان سال دوم اجرای آن نسبت به ارسال و دریافت الكترونیكی كلیه استعلامات بین دستگاهی و واحدهای تابعه آنها با استفاده از شبكه ملی اطلاعات و رعایت امنیت اقدام كنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA