• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

تعیین میزان پرداخت فوق العاده بهره وری كارمندان شركت های دولتی

دولت به منظور افزایش سود حاصل، اثرگذاری در توسعه اقتصادی كشور و عملكرد و بهره وری، نحوه و میزان پرداخت فوق العاده بهره وری كارمندان شركت های دولتی را تعیین كرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیران عضوكمیسیون امور اجتماعی و دولت الكترونیك بنا به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری آیین‌نامه اجرایی ماده (۷۳) قانون مدیریت خدمات كشوری را كه مربوط به پرداخت فوق العاده بهره وری كارمندان شركت های دولتی است، تصویب كردند.
براساس این آیین نامه، شركت های دولتی به منظور افزایش سود حاصل، اثرگذاری در توسعه اقتصادی كشور و عملكرد و بهره وری می توانند به شرح زیر برای پرداخت فوق العاده بهره وری به طور غیر مستمر به كارمندان خود اقدام كنند.
بر اساس این مصوبه، میزان فوق العاده بهره وری برای مدیرعامل این شركت ها حداكثر به میزان ۴۰ درصد حقوق ثابت با تصویب مجمع عمومی، برای اعضای هیات مدیره و معاونان شركت ها حداكثر به میزان ۳۵درصد حقوق ثابت با تصویب مجمع عمومی و برای سایر مدیران حداكثر به میزان ۳۰ درصد حقوق ثابت با تصویب هیات مدیره است.
همچنین میزان فوق العاده بهره وری برای كارمندان شركت های دولتی حداكثر به میزان ۲۰ درصد حقوق ثابت با تصویب هیات مدیره تعیین شده است.
بر اساس این مصوبه، میزان سود حاصل، میزان اثر گذاری در توسعه اقتصادی كشور و عملكرد و بهره وری شركت های دولتی، هرساله بر اساس گزارش های قانونی ارایه شده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و معاونت های توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری ارزیابی می شود.
همچنین، فوق العاده بهره وری موضوع این آیین نامه صرفا به ۷۰ درصد كارمندان شركت های دولتی قابل پرداخت است.
مشمولان این آیین نامه صرفا می توانند از یكی از فوق العاده موضوع این آیین نامه و یا فوق العاده كارایی موضوع بند(۶)ماده (۶۸)قانون مدیریت خدمات كشوری استفاده كنند.
محمد رضا رحیمی معاون اول رییس‌جمهوری این آیین را برای اجرا ابلاغ كرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA