پرداخت21 هزارو 400 میلیارد تومان یارانه نقدی به خانوارها

دبیر ستاد هدفمندی یارانه ها از پرداخت 21 هزار و 400 میلیارد تومان یارانه نقدی به خانوارها ازابتدای اجرای قانون هدفمندكردن یارانه هاتاكنون خبر داد و گفت:میزان افرادی كه یارانه دریافت می كردند از 5/62 میلیون نفر به 7/63 میلیون نفر افزایش یافته است.

محمدرضا فرزین اعلام كردكه تعداد دریافت كنندگان یارانه نقدی از ابتدای سال جاری به 73 میلیون نفر رسیده است.
وی میزان یارانه پرداختی به بخش تولید و صنعت در این مدت را یك هزار و 400 میلیارد تومان ، بخش كشاورزی 200 میلیارد تومان، بخش حمل و نقل 20 میلیارد تومان و شهرداری ها 160 میلیارد تومان عنوان كرد.
دبیر ستاد هدفمندی یارانه ها در خصوص حمایت های غیر نقدی گفت: دولت پس از اجرای قانون تا یك ماه بنزین 100 تومانی ارایه كرد، ضمن آنكه در ابتدای اجرای قانون نیز یك میلیون تن گندم برای حمایت از تولید جوجه عرضه شد.
به گفته ی وی همچنین روزانه 12 میلیون لیتر سهمیه گازوئیل به بخش كشاورزی داده شد، هرچند كه در یك دوره میزان تقاضای استان ها به 15 میلیون لیتر افزایش یافت.
دبیر ستاد هدفمندی یارانه ها گفت: براساس گزارش وزارت كشور میزان بهره گیری گازوییل در بخش كشاورزی 11 میلیون و 800 هزار لیتر در روز بوده كه این رقم كمتر از میزان سهمیه در نظر گرفته شده است.
فرزین با اشاره به اینكه در این مدت پنج میلیون لیتر گازوییل به بخش صنعت اختصاص یافته ، در خصوص سهمیه های ویژه كه در اختیار استانداری ها قرار گرفته است، گفت: در سال گذشته دو هزارو 400 میلیارد تومان سهمیه تخصیص یافت،ضمن آنكه در سال جاری نیز ستاد هدفمندی یارانه ها تمركز ها را بر بسته های حمایتی تولید قرار داده است.
**برای اجرای قانون هیچ پولی چاپ نشده است
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینكه هیچ پولی برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها چاپ نشده است ، اظهارداشت: براساس قانون تنخواهی برای تامین اعتبارات این قانون مورد بهره گیری قرار دادیم كه تاكنون تسویه نشده است و باید برای انجام آن یك دوره زمانی بگذرد و درآمدها فراتر از میزان هزینه ها حاصل شود ،اما گزارش آن به مجلس شورای اسلامی ارایه شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA