• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

پرداخت یارانه برای شیر از 15 تیرماه

محمدرضا فرزین درباره مبنی بر چگونگی پرداخت یارانه شیر از 15 تیرماه جاری اظهار داشت: از 9 میلیون لیتر شیر تولیدی تنها دو میلیون لیتر آن شیریارانه ای است و براین اساس سهم شیر یارانه ای رقم بالایی نیست.
به گفته ی وی بر اساس تصمیم ستاد هدفمندسازی یارانه ها مقررشد روش حمایت از مصرف به روش حمایت از زنجیره تولید شیر تغییر یابد، ضمن آنكه روش حمایتی استفاده از وجوه اداره شده ، است.
وی با بیان آنكه قیمت شیر در مراحل تولید و فرآوری تعیین می شود، گفت: قیمت مصرف شیر به صورت استانی تعیین شده است و نظارت لازم نیز از سوی سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان انجام می شود.
دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه ها تصریح كرد: یارانه شیر به بخش تولید پرداخت و قیمت آن منطقه ای و در ستادهایی زیر نظر استانداران خواهد بود.
فرزین با بیان آنكه تولید شیر در كشور بیش از نیاز است ، براعمال مدیریت مناسب در این خصوص تاكید كرد.
وی همچنین از ارایه یارانه شیر به جامعه هدف خبر داد و گفت: بر اساس طرحی جدید، جامعه هدف افزایش خواهد یافت به عبارتی علاوه بر مدارس اعضای تحت پوشش كمیته امداد نیز یارانه دریافت می كنند.
معاون وزیر اقتصاد بااشاره به اینكه در آینده نزدیك قیمت شیر خام، شیرفرآوری شده و شیر مصرف كننده در هر استان اعلام می شود، افزود: از 15 تیرماه جاری وارد فرایند اجرایی برای تغییر پرداخت یارانه شیر خواهیم شد و هم اكنون فرایند اجرایی آن به وزارتخانه های كشور و بازرگانی ابلاغ شده است.
وی درخصوص افزایش قمت شیر آزاد نیز گفت: نرخ شیر آزاد نیز به صورت استانی و بعد از آنكه قیمت های آن استخراج شد، تعیین می شود، اما تمام تلاش دولت بر این است كه قیمت های كنونی حفظ شود.
فرزین با بیان آنكه در بودجه سال جاری 500 میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از بخش شیر پیش بینی شده است ، اظهار داشت: با تغییر روش پرداخت یارانه، این امكان وجود دارد كه قیمت ها در كوتاه مدت تا زمانی كه این سیستم جا بیفتد، نوسان داشته باشد ، اما تلاش می شود روش متمركزی دنبال كنیم.
دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه ها گفت: از آنجایی كه قیمت تمام شده شیر در استانها متفاوت است و به صورت منطقه ای تعیین می شود، این امكان وجود دارد كه قیمت شیر در استان ها متفاوت باشد.
وی در پایان گفت: برای اجرای این برنامه جلساتی با اصناف، دامداران و تولیدكنندگان برگزار شده است تا برنامه جدید پرداخت یارانه با مشكلی مواجه نشود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA