صعود تیم ملی وزنه برداری جوانان به مكان پنجم جهان

تیم وزنه برداری جوانان ایران در پایان سومین روز رقابت های قهرمانی جهان با كسب 144 امتیاز به مكان پنجم جدول رده بندی صعود كرد.

در این دوره از مسابقه ها كه در مالزی برگزار می شود، تیم ایران عصر شنبه با درخشش 'جابر بهروزی' در دسته 69 كیلوگرم، 7 پله در جدول رده بندی تیمی مسابقه ها ارتقا یافت. بهروزی با ثبت ركوردهای 134 كیلوگرم در یكضرب و 169 كیلوگرم در دوضرب، ضمن كسب مدال طلای حركت دوضرب و مدال برنز مجموع دسته 69 كیلوگرم، 72 امتیاز تیمی برای ایران به دست آورد و شانس كاروان وزنه برداری كشورمان را برای رفتن به روی یكی از دو سكوی قهرمانی یا نایب قهرمانی جهان و ثبت بهترین نتیجه تاریخ وزنه برداری ایران در رده سنی جوانان افزایش داد.

پیش از این مجید عسكری هم با كسب دو مدال نقره دسته 56 كیلوگرم و یك عنوان چهارمی، 72 امتیاز برای ایران به دست آورده بود و حالا با روی تخته رفتن دومین وزنه بردار كشورمان جمع این امتیازات به 144 رسیده است. هم اكنون تیم چین با كسب 298 امتیاز در صدر جدول تیمی رقابت های وزنه برداری جوانان جهان ایستاده است و تیم های تركیه با 266 امتیاز، تركمنستان با 187 امتیاز و اندونزی با 152 امتیاز در رتبه های دوم تا چهارم قرار دارند.

تیم های وزنه برداری جوانان تایلند، آمریكا، اسپانیا، مقدونیه و بلغارستان نیز به ترتیب در مكان های ششم تا دهم این دوره از رقابت ها جای دارند. در چهارمین روز پیكارهای وزنه برداری جوانان جهان، وزنه برداران دسته 77 كیلوگرم امروز به روی تخته می روند كه تیم ایران نماینده ای در این دسته ندارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA