• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار سیاسی

ابلاغ قانون تشكیل وزارت راه و شهرسازی

رییس جمهوری قانون تشكیل وزارت راه و شهرسازی، كه از تجمیع وزارتخانه‌های مسكن و شهرسازی و راه و ترابری تشكیل می شود را ابلاغ كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، این قانون از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و به تائید شورای نگهبان رسیده است.
بر اساس این ابلاغیه، از تاریخ تصویب این قانون وزارت راه و شهرسازی از تجمیع وزارتخانه‌های مسكن و شهرسازی و راه و ترابری تشكیل می شود و شرح وظایف و اختیارات وزارتخانه جدید شامل وظایف و اختیارات دو وزارتخانه مسكن و شهرسازی و راه و ترابری است.
همچنین بر اساس این قانون همه امكانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی، اموال منقول و غیرمنقول در وزارتخانه‌های یادشده به وزارت راه و شهرسازی منتقل می‌شود.
وظایف و اختیارات وزارت راه و شهرسازی با توجه به قوانین برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، اجرای سیاست های كلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی و قانون مدیریت خدمات كشوری در كارگروهی متشكل از وزیر راه و شهرسازی و معاونین برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، امور حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری، تنقیح و پس از تصویب هیئت وزیران حداكثر سه ماه پس از ابلاغ این قانون به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.
بر اساس این قانون، در همه قوانین به جای وزارتخانه‌های یادشده و وزیران آنها به ترتیب وزارت راه و شهرسازی و وزیر آن جایگزین می شود.
یاد آور می شود علی نیكزاد در جلسه علنی روز یكشنبه پنجم تیرماه با كسب ۲۰۵ رای موافق، ۱۶ رای مخالف و ۱۶ رای ممتنع از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر در جلسه به عنوان نخستین وزیر راه و شهرسازی انتخاب شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA