اجرای پروژه طرح خدمات عمومی اجباری در ۵۵۰ روستا

فاز اجرایی پروژه طرح خدمات عمومی اجباری(USO) در رابطه با تأمین تلفن خانگی برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار فاقد امکانات آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر اساس مناقصه برگزار شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر واگذاری اجرای پروژه طرح خدمات عمومی اجباری(USO) به بخش خصوصی، یک کنسرسیوم متشکل از فعالان بخش خصوصی پس از اخذ امتیازهای لازم به عنوان برنده این مناقصه انتخاب شد.
بر همین اساس و با توجه به قرارداد منعقد شده میان وزارت ارتباطات و کنسرسیوم مذکور، تأمین تلفن خانگی برای ۵۵۰ نقطه روستایی در ۲۴ استان طی مدت چهار ماه اجرایی خواهد شد.
با توجه به تلاش های در دست اقدام، پس از اخذ مجوزهای لازم و همکاری نهادهای ذی ربط، این پروژه در مدت زمان مقرر اجرایی خواهد شد.
با تلاش های صورت گرفته تاکنون ۴۰ درصد از پروژه اجرایی شده و بر اساس برنامه زمانبدی شده، پنج فاز برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده که فاز یک به پایان رسیده و فاز دو در حال اجرا است.
در این راستا در حال حاضر، فعالیت های مربوط به تأمین تجهیزات در خصوص اجرای این پروژه آغاز شده و پیمانکار مربوطه در این حوزه با توجه به مطالعات صورت گرفته و با در نظر گرفتن نوع تکنولوژی، مشخصات فنی و قیمت انتخاب شده که بر اساس تعهد پیمانکار انتخاب شده، امکانات مورد نظر طی مدت سه ماه تأمین و تحویل خواهد شد.
این گزارش حاکی است، همچنین با مذاکرات صورت گرفته با تولید کنندگان داخلی، دکل های مخابراتی مورد نیاز برای اجرای این پروژه طی دو ماه تحویل و نصب خواهد شد.
به منظور تأمین ارتباطات راه دور و همچنین استفاده بهینه از زمان، از شبکه ارتباطات ماهواره ای(vsat) برای تأمین شبکه انتقال این پروژه استفاده خواهد شد.
در راستای سرعت بخشیدن به اجرا پروژه و فراهم آوردن شرایط مناسب برای مدیریت آن، سیاست های کنترل مدیریت به صورت یکپارچه در منطقه ویژه اقتصادی پیام راه اندازی خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA