تعیین سقف برداشت ۱۵ میلیون تومانی پول از بانك ها

معاون بانك، بیمه و شركت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: سقف برداشت از بانك ها همچنان ۱۵ میلیون تومان است و این رقم تغییری نكرده است.

اصغر ابوالحسنی، با بیان آنكه‌،‌سقف برداشت از بانك ها برای مبارزه با پولشویی ۱۵ میلیون تومان تعیین شده بود، افزود: این امر در سال ۸۸ ابلاغ شده و سقف آن تغییر نكرده است .وی اظهارداشت: دستور العمل های بخش بانكی با توجه به مواد قانون مبارزه با پولشویی و آیین نامه آن تصویب و به بانك مركزی ارایه شده و این بانك نیز آن را به بانك ها ابلاغ كرده و در حال اجرایی شدن است.ابوالحسنی افزود: لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم كه سال گذشته در هیات دولت تصویب شده بود ، به محلس شورای اسلامی ارسال شده و امیدواریم كه با نهایی شدن آن به قانون تبدیل شود.
وی با بیان آنكه،‌ ایران مشكلی در مبارزه با جرم پولشویی ندارد ،‌افزود:در حوزه های بین المللی متاسفانه كم لطفی هایی با این موضوع همانند قضایای هسته ای و غیره شده است .
معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: برخی از نهادهای بین المللی با موضوع پولشویی، سیاسی برخورد كرده اند و این در حالی است كه ایران پاك ترین و بهترین كشور از نظر مبارزه با پولشویی است و اقتصاد ایران خاص ترین اقتصاد است. 
معاون وزیر اقتصاد با بیان آنكه ،‌معوقات بانكی با همكاری بانك مركزی و وزارت امور اقتصاد و دارایی رو به كاهش است، افزود: بانك ها در تلاشند در قالب كمیته های كاری اقداماتی را در راستای كاهش معوقات بانكی انجام دهند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA