مسایل كشورهای منطقه باید بدون دخالت بیگانگان حل و فصل شود

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد در مكالمه تلفنی با رییس‌جمهوری الجزایر با بیان اینكه غربی‌ها به دنبال احیای امپراطوری‌های استعماری قدیم در منطقه هستند، اظهار داشت: مشكلات كشورهایی چون لیبی و ساحل عاج باید در همین قاره و بدون دخالت بیگانگان حل و فصل شود و بزرگان قاره آفریقا قطعاً قادر به حل و فصل مسایل منطقه خود هستند.
رییس‌جمهوری با تاكید بر اینكه ایران همواره در كنار برادران خود در منطقه و ملت‌های مستقل قرار دارد و از آنها پشتیبانی می‌كند، تصریح كرد: قدرت‌های غربی امروز ابزارهایی چون شبكه‌های اجتماعی اینترنتی را علیه ملت‌های مستقل بكار گرفته‌اند و جمهوری اسلامی كه تجربه ارزشمندی در مقابله با توطئه‌های نرم‌افزاری دارد آماده است تجربیاتش را در اختیار ملت‌های مستقل قرار دهد.
احمدی‌نژاد همچنین خاطرنشان كرد: در اوج هجمه نرم سلطه‌گران علیه ایران در شبكه‌های اجتماعی اینترنتی، مردم ایران در یك حركت بدیع و دسته‌جمعی به سراغ این شبكه‌ها رفتند و با انتشار اخبار و اطلاعات درست در آنها توطئه‌ها علیه ایران را خنثی كردند و این تجربه ارزشمندی است كه می‌تواند مورد استفاده دیگران نیز قرار گیرد.
عبدالعزیز بوتفلیقه رییس‌جمهوری الجزایر نیز در این مكالمه تلفنی با اشاره به برگزاری اجلاس اتحادیه آفریقا با موضوع كاری مسایل لیبی و ساحل عاج گفت: طراحی‌های سلطه‌گران برای منطقه مورد قبول ملت‌های مستقل نیست و باید به دخالت‌های بیگانگان در مسایل منطقه پاسخ مناسبی داده شود.
رییس جمهوری الجزایر تصریح كرد: فن‌آوری‌های نو به بیگانگان فرصت‌ خلق فضاهای جدیدی علیه كشورهای مستقل را داده است و استفاده از تجربیات ایران در این زمینه برای مقابله با طراحی‌های دشمنان را مناسب می‌دانیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA