• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

تبادل تفاهم نامه همکاری پایش و کنترل بازار ICT

تفاهم نامه ای به منظور پایش و کنترل بازار سرویس های ICT تدوین شده که صبح فردا با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، دادگستری، بازرگانی و فرمانده نیروی انتظامی، میان سازمان های دست اندرکار این حوزه به امضاء خواهد رسید.

مهندس حسن رضوانی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این تفاهم نامه میان هشت دستگاه اجرایی نظیر سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، سازمان فناوری اطلاعات ایران، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، شرکت ارتباطات زیرساخت و پلیس فتا به امضاء می رسد.
وی افزود: سال گذشته، کمیته ای تحت عنوان کمیته پایش و کنترل سرویس های ICT با حضور سازمان تنظیم مقررات و دیگر سازمان ها و نهادهای دست اندرکار بازار فناوری اطلاعات تشکیل شد.
وی امضاء این تفاهم نامه را زمینه خدمت رسانی به مردم به منظور رعایت حقوق مردم بر پایه عدالت، انصاف، اخلاق مداری، صراحت و شفافیت دانست و تصریح کرد: ایجاد هماهنگی میان نهادهای اجرایی به منظور افزایش اثر بخشی نظارت و حفظ منابع زنجیره تولید و مصرف، از جمله دستاوردهای بحث ها و تبادل نظرهای صورت گرفته در این حوزه محسوب می شود.
حسن رضوانی ادامه داد: آموزش و اطلاع رسانی، ایجاد کار گروه مشترک بازدید و بازرسی شرکت ها و تشکیل کمیته های منطقه ای و استانی از جمله محورهای این تفاهم نامه می باشد.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات با بیان این مطلب که در این تفاهم نامه وظایف همه دستگاه ها مشخص شده است، گفت: از دیگر مفاد این تفاهم نامه می توان به ایجاد شبکه واحد دریافت و پاسخگویی و رسیدگی به شکایات و تهیه و تدوین فرآیندهای رسیدگی به شکایات به منظور جلوگیری از سردرگمی و پاسخگویی سریع به مردم، اشاره کرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA