توزیع كارت ورود به جلسه آزمون سراسری از پنجم تیرماه

فرآیند توزیع كارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۱۳۹۰ از روز یكشنبه، پنجم تیرماه آغاز می شود و تعداد یك میلیون و ۲۸۲ هزار و ۳۳۵ كارت برای داوطلبان این آزمون صادر خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور اظهار داشت: تعداد یك میلیون و ۱۳۲ هزار و ۸۷۷ نفر، تقاضانامه الكترونیكی ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را تكمیل كرده اند كه ۴۳/۶۰ درصد آنان را داوطلبان زن و ۵۷/۳۹ درصد را داوطلبان مرد تشكیل می دهند.
حسین توكلی افزود: همچون كنكور سال های قبل، امسال نیز داوطلبان گروه های آزمایشی فنی و ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان های خارجی می توانستند علاوه بر گروه آزمایشی خود در آزمون گروه آزمایشی هنر نیز شركت كنند از همین رو تعداد ۳۳ هزار و ۴۲۱ نفر از داوطلبان گروه های آزمایشی دیگر، علاقه مندی خود را به شركت در آزمون رشته هنر اعلام كرده اند.
وی با یادآوری اینكه داوطلبان گروه های آزمایشی فنی و ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر نیز اجازه داشته اند در آزمون گروه زبان های خارجی شركت كنند خاطرنشان كرد: تعداد ۱۱۶ هزار و ۳۷ نفر نیز از گروه های آزمایشی دیگر برای شركت در آزمون زبان های خارجی اعلام علاقه مندی كرده اند.
توكلی تصریح كرد كه از آنجا كه آزمون گروه های آزمایشی مختلف در زمان های جداگانه انجام می گیرد داوطلبانی كه قصد شركت در آزمون دو یا سه گروه آزمایشی را دارند باید در زمان تعیین شده برای دریافت كارت ورود به جلسه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه كرده و دو یا سه كارت اینترنتی تهیه كنند.
وی توضیح داد: با اینكه آمار داوطلبان واقعی آزمون سراسری امسال تعداد یك میلیون و ۱۳۲ هزار و ۸۷۷ نفر است اما با احتساب داوطلبان دو یا سه رشته ای، تعداد یك میلیون و ۲۸۲ هزار و ۳۳۵ كارت ورود به جلسه برای داوطلبان این آزمون صادر می شود.
كارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۰ از روز یكشنبه، ۵ تیرماه تا روز چهارشنبه، ۸ تیرماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org دراختیار داوطلبان قرار می گیرد.
براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۰، در نوبت های صبح و بعدازظهر روزهای پنج شنبه و جمعه، ۹ و ۱۰ تیرماه و صبح روز شنبه، ۱۱ تیرماه در حوزه های امتحانی سراسر كشور برگزار خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA