نماینده ایران نایب رییس فدراسیون سامبوی آسیا شد

در حاشیه برگزاری مسابقات قهرمانی رشته ورزشی سامبو ، كنگره آسیایی این رشته هم با حضور كشورهای عضو برگزار شد كه عباس علی اكبری نماینده جمهوری اسلامی ایران بار دیگر به عنوان نایب رییس فدراسیون سامبو در آسیا برگزیده شد.

به گزارش ایرنا مسابقات قهرمانی سامبو آسیا، روزهای یازدهم تا شانزدهم خرداد ماه سال جاری در ورزشگاه جارتاشكند پایتخت ازبكستان برگزار و تیم اعزامی كشورمان صاحب شش مدال از جمله ۴ مدال نقره و ۲ مدال برنز شد.
در مسابقات قهرمانی سامبو آسیا همه نمایندگان ایران اعم از عباس علی اكبری در وزن ۱۰۰ كیلوگرم، كمال علی خواه آذر در وزن ۸۲ كیلو گرم، محمد اكرم سرا در وزن ۷۴ كیلوگرم و حمید رضا بیرامی در وزن ۶۲ كیلوگرم، حمزه وهابی و فرشید كریمی صاحب مدال شدند.
عباس علی اكبری سرپرست تیم اعزامی و رییس انجمن سامبوی ایران كه خود از قهرمانان این رشته در آسیا است، با تاكید بر پیشرفت های چشمگیر سامبوی ایران در سطح آسیا و جهان، ابراز امیدواری كرد در مسابقات آتی این رشته تیم ملی بتواند عناوین بهتری را بدست آورد.
در این دوره از مسابقات قهرمانی سامبوی آسیا حدود ۵۰۰ ورزشكار از ایران، روسیه، لهستان، ژاپن، كره جنوبی، هندوستان، افغانستان، سنگاپور، مصر، عراق، مالزی، سوریه، مغولستان،تاجیكستان، تركمنستان ، قزاقستان، قرقیزستان و ازبكستان حضور داشتند.
رشته رزمی سامبو یك سیستم مبارزه استفاده از دست است كه در برابر دشمنان مسلح و غیرمسلح كاربرد دارد.
این رشته ورزشی در سال ۱۹۳۰ میلادی و بعد از جنگ میان ژاپن و روسیه توسط افسران ارتش روسیه ابداع شد به طوری كه هم اكنون در سراسر جهان یك رشته ورزشی شناخته شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA