• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

صدور ۵ پروانه برای اپراتورهای جدید در سال ۹۰

در سال جاری و بر اساس برنامه های پیش بینی شده به منظور افزایش رقابت و تنظیم بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات، پنج پروانه برای اپراتورهای جدید صادر خواهد شد.

دکتر محمد کرم پور، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در گفت وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در تلاش هستیم، در سال جاری و با تقویت بخش های مختلف، سهم حوزه ICT را در تولید ناخالص داخلی کشور افزایش دهیم.
وی افزود: همچنین گرفتن سهم بازار خارجی توسط اپراتورهای داخلی نیز از دیگر برنامه های تدوین شده برای سال ۹۰ محسوب می شود که توسط اپراتورها و با حمایت وزارت ارتباطات اجرایی خواهد شد.
دکتر محمد کرم پور ایجاد رگولاتوری الکترونیکی و تند کردن روند مقررات زدایی را از دیگر سرفصل های برنامه های سال جاری عنوان کرد و گفت: راه اندازی سامانه های برخط (ONLINE) نظارت بر ارایه سرویس از سوی اپراتورهای فعال حوزه ICT، در سال گذشته آغاز شده و در سال جاری عملیاتی خواهد شد.
وی با اشاره ارایه پروانه اپراتور اول پست و ایجاد سازمان پست دولتی ، تصریح کرد: یکی از برنامه های مهم تدوین شده برای سال جاری، تقویت بخش تنظیم مقررات (رگولاتوری) پست در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: ایجاد رشته رگولاتوری در دانشگاه ها یکی دیگر از برنامه هایی بود که بیش از این برای سال جاری تدوین شده بود که با امضاء تفاهم نامه دانشگاه تهران و سازمان تنظیم مقررات، وارد فاز اجرایی شده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات، بخش خصوصی و فعال حوزه ICT را یکی از بازیگران اصلی این بخش دانست و تاکید کرد: در همین راستا در نظر داریم تا در سال جاری حضور تشکیلات صنفی و حرفه ای بخش خصوصی برای شرکت در تصمیم سازی ها را تقویت و اجرای برخی وظایف به وکالت رگولاتوری به آن ها سپرده شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA