• اخبار
  • اخبار اقتصادی - اخبار سیاسی

کیفیت و تنوع خدمات الکترونیکی باید افزایش پیدا کند

می بایست با توسعه شبکه های دیتا و همچنین همکاری تمامی سازمان ها و دستگاه ها، کیفیت و تنوع خدمات الکترونیکی در کشور افزایش پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در جلسه شورای اداری شرکت های تابعه وزارت در استان بوشهر، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: باید با استفاده از فناوری های جدید، روش های نوین مدیریتی و سرمایه گذاری، خود را برای بازار رقابتی ICT در سطح جهان آماده کنیم.
وی افزود: امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از هم قابل تفکیک نیستند و روز به روز ارتباط این دو باهم بیشتر شده و نتایج بهتری را نصیب مردم می کند.
وی با اشاره به مطالعات صورت گرفته از سوی سازمان های بین المللی در خصوص آینده حوزه ICT، گفت: بر اساس پیش بینی های مطرح شده از سوی این سازمان ها، در طول هشت سال آینده مخابرات سنتی و صوتی تنها پنج در صد از سهم این حوزه را به خود اختصاص خواهد داد و مابقی در اختیار شبکه های دیتا خواهد بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که بحث عمده حوزه ارتباطات در شرایط کنونی، توسعه ارتباطات دیتا است، خاطر نشان کرد: باید با استفاده بهینه از فرصت های موجود نسبت به افزایش کیفیت و تنوع خدمات الکترونیکی اقدام کرد.
وی با اشاره به آغاز موج چهارم توسعه ICT در کشور از دو سال گذشته، تصریح کرد: توسعه در بخش خصوصی، تمرکز بر توسعه ظرفیت شبکه دیتا، توسعه خدمات ارزش افزوده و توجه به روستاها و ایجاد نقاط دسترسی در این مناطق از جمله ویژگی های این موج از نظر نوع مدیریت و فناوری است.
وی با بیان این مطلب که می بایست سرویس ها خدمات و کاربردها توسعه پیدا کند، تأکید کرد: سازمان فناوری اطلاعات حمایت های جدی برای توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات خصوصاً در استان بوشهر انجام داده است.
دکتر رضا تقی پور ادامه داد: سیاست وزارت ارتباطات که از سوی سازمان فناوری اطلاعات اجرایی می شود، تقویت فرهنگ توسعه IT و حمایت از پروژه های ملی است.
وی افزود: در همین حال تمرکز بیشتر بر اعمال مقررات و نظارت و کنترل کیفیت خدمات ارایه شده به مردم از سوی سازمان تنظیم مقررات انجام می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نام گذاری سال جاری به نام سال جهاد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت، حوزه ICT می تواند علاوه بر رشد خود، در سایر بخش ها نیز تحرک ایجاد کند.
وی خاطر نشان کرد: توسعه زیرساخت ها و ایجاد شبکه های ارزش آفرین می تواند کمک موثری به کار آفرینی و ایجاد اشتغال در کشور داشته باشد.
بر اساس این گزارش، در این جلسه مسوولان پست، پست بانک و مخابرات استان بوشهر و همچنین مدیر منطقه جنوب سازمان تنظیم مقررات، گزارشی از آخرین وضعیت بخش ICT در استان بوشهر را ارایه کردند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA