• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

ارائه ۵۰ درصد خدمات به صورت الکترونیکی به مردم بوشهر تا سال ۹۲

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی حکیم جوادی در مراسم افتتاح پروژه اتصال نقاط دولتی استان بوشهر به شبکه دسترسی پرسرعت، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: همچنین تا پایان سال ۹۲، ۷۰ درصد از تعاملات بین دستگاهی این استان به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.
وی افزود: بر اساس قانون برنامه پنجم، وزارت ارتباطات می بایست نسبت به ایجاد شبکه ملی اطلاعات با استفاده از مراکز داده ملی داخلی اقدام کند.
علی حکیم جوادی تصریح کرد: با توجه به نگرش دولت دهم مبنی بر پیاده سازی دولت الکترونیکی و رفع محرومیت و ایجاد عدالت اجتماعی میان اقشار مختلف، سازمان فناوری اطلاعات اقدام به امضاء تفاهم نامه همکاری با ۲۰ استان کشور کرده است.
وی خاطرنشان کرد: در این میان، استان بوشهر به خاطر ویژگی های مختلفی نظیر مرز آبی و وجود ۲۸ مرکز دانشگاهی و تحقیقاتی که داشت دارای اولویت خاص محسوب موجب شد تا این استان به عنوان پایلوت انتخاب شود.
وی با اشاره دیگر پروژه هایی که در راستای توسعه دولت الکترونیکی در سطح استان بوشهر اجرایی شده است، گفت: پیش از این، نخستین دیتا سنتر استانی، پرتال استان و ایجاد ۲۰۰ مدرسه هوشمند با حمایت وزارت ارتباطات در این استان به بهره برداری رسیده است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به افتتاح پروژه اتصال نقاط دولتی استان بوشهر به شبکه دسترسی پرسرعت، گفت: با اجرایی شدن این پروژه ها، سیستم لازم برای پیاده سازی دولت الکترونیکی آماده شده است.
وی با اشاره به تکنولوژی استفاده شده در اجرای این شبکه، ادامه داد: کشورهای پیشرفته از همین تکنولوژی برای پیاده سازی شبکه های خود استفاده می کنند.
وی تاکید کرد: با پیاده سازی این شبکه، پایلوت ایجاد یکی از بخش های شبکه ملی اطلاعات پباده سازی شده است.
علی حکیم جوادی اظهار داشت: بسیاری از پروژه ها نظیر ویدئو کنفرانس و دورکاری از طریق این سیستم قابل پیاده سازی است و در آینده محدودیتی از نظر پوشش دهی در سطح استان وجود نخواهد داشت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA