ایران آماده مذاكرات منصفانه بر اساس احترام متقابل است

صالحی با تاكید بر اینكه ایران مصمم به استفاده از حقوق هسته ای خود بر اساس معاهده ان.پی.تی است، خاطرنشان كرد: ایران به معاهده ان.پی.تی و دیگر معاهدات مربوط به سلاح های كشتار جمعی پاینبد بوده و در عین حال مصمم است كه از حقوق خود بر طبق همین معاهدات بهره مند شود.
وی با ابراز قدرانی از حمایت اعضای نم از فعالیت های صلح آمیز هسته ایران، گفت: این حمایت تامین كننده منافع همه كشورهای عضو برای استفاده از انرزی هسته ای خواهد بود.
وزیر خارجه ایران تاكید كرد: جموری اسلامی ایران همواره آماده انجام مذاكرات منصفانه و عادلانه با دیگر طرف ها با رعایت احترام متقابل و با هدف همكاری در چارچوب منافع مشترك بوده و خواهد بود.
وی با تاكید بر اینكه سلاح هسته ای غیرانسانی ترین سلاحی است كه تاكنون تولید شده است، اظهار داشت: حفظ توانمندی های استراتژیك و تاكتیكی هسته ای همچنین تدوام مدرن سازی این سلاح ها و ارائه دكترین های جدید نظامی در رابطه با استفاده احتمالی از سلاح هسته ای به ویژه بر علیه كشورهای فاقد این سلاح ها، بزرگیرین تهدید بر علیه كشورهاست.
صالحی همچنین تاكید كرد: بر اساس معاهده عدم اشاعه سلاح های هسته ای، كشورهای دارای سلاح هسته ای وظایفی دارند كه هنوز به آن عمل نكرده اند.
وی با اشاره به اینكه در آخرین كنفرانس بازنگری معاهده عدم اشاعه سلاح های هسته ای، ایران به همراه دیگر اعضای نم پیشنهاد یك چارچوب حقوقی با زمان بندی مشخص برای اجرای كامل ماده ششم معاهده و از بین بردن تمام سلاح های هسته ای تا سال ۲۰۲۵ را ارائه كرد، گفت: امیدواریم كه این مهم با تصویب كنوانسیونی برای خلع سلاح كامل هسته ای محقق شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA