تمدید مهلت نام نویسی خبرنگاران در سامانه سمان

سعید جابری انصاریبا بیان اینكه فعالیت سامانه سمان برای ثبت نام خبرنگاران از ابتدای اردیبهشت ماه جاری آغاز شده بود، افزود: طبق اعلام قبلی قرار بود امروز - ۳۱ اردیبهشت - آخرین روز فعالیت این سامانه به منظور ثبت نام خبرنگاران باشد، اما این زمان، یك ماه دیگر تمدید شد.
این مقام مسوول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این تصمیم به منظور ارائه خدمات بیشتر و بهتر به خبرنگاران و اصحاب رسانه كشور گرفته شده است.
جابری انصاری همچنین گفت: از ابتدای آغاز فعالیت سامانه 'سمان' تاكنون، حدود شش هزار نفر در این سامانه نام نویسی كرده اند.
معاون اجرایی اداره كل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: خبرنگارانی كه تاكنون در این سامانه نام نویسی نكرده اند یا اطلاعاتشان ناقص است، تا پایان خرداد ماه فرصت دارند در سامانه یاد شده ثبت نام كنند.
وی افزود: حدود ۹ هزار نفر با ارسال پیامك به شماره ۳۰۰۰۷۸۶ موفق به دریافت نام كاربری و رمز عبور برای ورود به سامانه شده اند اما تاكنون شش هزار نفر در سامانه سمان، ثبت نام كرده اند.
این مقام مسوول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: خبرنگاران تمام پایگاه‌های خبری ثبت شده در پایگاه الكترونیك www.saman-gov.ir می توانند اطلاعات خود را برای تشكیل پرونده مربوط به استفاده از تسهیلات خبرنگاران، در سامانه سمان ثبت كنند.
جابری انصاری گفت: متقاضیان نام نویسی در سامانه اینترنتی سمان می‌توانند ایمیل معتبری به شماره ۳۰۰۰۷۸۶ بصورت پیامك ارسال و در صورت بروز هر‌گونه مشكل و خطا در ثبت‌نام، عدد ۱۱۰ را به همین شماره ارسال كنند.
معاون اجرایی اداره كل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: خبرنگارانی كه پایگاه خبری محل كار آنها در سامانه اینترنتی یادشده تعریف نشده است، می‌توانند از طریق ارسال ایمیل به نشانی info@saman-gov.ir درخواست خود را اعلام كنند.
وی تاكید كرد: ثبت نام در سامانه سمان برای خبرنگارانی كه پیش از این مدارك خود را برای اداره‌كل مطبوعات داخلی ارسال كرده اند، ضروری است و خبرنگارانی كه در این سامانه ثبت نام می كنند، موظف هستند ماهانه دو اثر از آثار مطبوعاتی خود را به سامانه یاد شده ارسال كنند.
جابری انصاری ادامه داد: پس از پایان مهلت ثبت نام در سامانه سمان، فرآیند بررسی اطلاعات وارد شده در فایل ها، آغاز می شود و به خبرنگارانی كه اطلاعتشان مانند سوابق و كاركرد درست باشد، عنوان خبرنگار فعال اعطا می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA