كسب جایگاه اول آسیا توسط داوران بین الماللی قایقرانی

به نقل از فدراسیون قایقرانی، پس از درخشش قایقرانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات آسیایی، یك بار دیگر داوران قایقرانی آوردگاه مهم دیگری در سطح بین الملل را بدست آورده اند.
كسب عنوان اول آسیا و همچنین جایگاه سوم جهان از لحاظ تعداد داوران بین المللی قایقرانی موفقیت دیگری را برای ورزش كشور رقم زده است.
در پی درج اطلاعات داوران بین المللی در سایت فدراسیون جهانی، كشور ایران با دارا بودن ۲۶ داور بین المللی در سطح آسیا اول است.
همچنین در سطح جهان نیز پس از كشورهای آلمان و استرالیا در جایگاه سوم قرار دارد. كشور آلمان با ۳۷ داور و استرالیا با ۳۴ داور رتبه اول و دوم تعداد داوران بین المللی در جهان را از آن خود كرده اند و در قاره پهناور آسیا پس از ایران، چین و ژاپن به ترتیب با ۲۵ و ۲۲ داور در مكانهای بعدی قرار گرفته اند.
كمیته داوران فدراسیون قایقرانی با حمایت احمد دنیامالی همواره با هدف ارتقای سطح علمی داوران سالانه به برگزاری دوره های متعدد داوری و اعزام داوران به سمینارهای بین المللی اقدام می كند كه این اقدام باعث افزایش تعداد داوران، آشنایی بیشتر ورزشكاران با آخرین قوانین قایقرانی و همچنین كسب رتبه اول آسیا و رتبه سوم جهان در دارا بودن بیشترین تعداد داور در رشته آبهای آرام شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA