• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

تعریف پروژه های پیشگام برای توسعه IT

 

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس سعید مهدیون، نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات در نخستین هم اندیشی مدیران کل IT استان های کشور، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: پس از خصوصی سازی مخابرات و به منظور اعمال مسائل حاکمیتی در حوزهIT، شرکت فناوری اطلاعات از مجموعه شرکت مخابرات منفک و به عنوان یک شرکت دولتی آغاز به کار کرد.
وی افزود: به منظور انجام وظایف حاکمیتی، ماموریت های جدیدی تعریف شد که برای تحقق اهداف مد نظر، تغییر ساختار مجموعه و تبدیل شرکت به سازمان در دستور کار قرار گرفت.
وی خاطر نشان کرد: از سوی دیگر و به منظور دستیابی سریعتر به اهداف تعریف شده چند محور به عنوان برنامه های کاری مجموعه در دستور کار قرار گرفت که از جمله آن ها می توان به تعریف پروژه های پیشگام و حمایت از بخش های مختلف اشاره کرد.
سعید مهدیون با بیان این مطلب که با توجه به استعدادهای موجود در کشور، مشکل دانش فنی در حوزه فناوری اطلاعات وجود ندارد، گفت: هدف از تعریف این پروژه ها، فرهنگ سازی استفاده از فناوری اطلاعات در تمامی سطوح مدیران و مردم و همچنین انجام هماهنگی برخی فعالیت های در حال اجرا در این حوزه بوده است.
وی ادامه داد: اجرای پروژه های تخصصی با موضوعات متفاوت با دستگاه ها و نهادهای مختلف نظیر آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی برخی از پروژه های پیشگام تعریف شده در این بخش می باشد.
نایب رئیس هیات مدیره سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد: از دیگر برنامه هایی در این حوزه مد نظر قرار گرفت حمایت از توسعه دولت الکترونیکی در استان های کشور بود که در همین راستا، پروژه دولت الکترونیکی به عنوان پایلوت در بوشهر و کرمان اجرا شد.
وی تأکید کرد: در فاز بعدی حمایت از توسعه دولت الکترونیکی در استان ها، تفاهم نامه همکاری با تمامی استان های کشور منعقد شد که مهمترین بخش موجود در این تفاهم نامه ها اجرای هماهنگ پروژه ها است.
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که توسعه سریع در حوزه فناوری اطلاعات به دنبال اعتماد مردم حاصل می شود، اظهار داشت: تمام فعالیت ها و برنامه ها باید به گونه ای تنظیم شود که اعتماد لازم برای استفاده از این فناوری میان مردم ایجاد شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA