عدم تخصیص یارانه به ایرانیان خارج از كشور

محمد رضا فرزین در حاشیه بیست ویكمین همایش پولی و مالی كه در محل همایش های صدا و سیما برگزار شد،گفت : سیستم مركز آمار كشور به گونه ای است كه امكان ثبت نام ایرانیان خارج از كشور وجود ندارد .
دبیر ستاد هدفمند كردن یارانه ها با بیان اینكه ممكن است كه ایرانیان خارج نشین از داخل كشور در سیستم ثبت نام كرده باشند، افزود: در حال حاضر با توجه به اینكه آماری در این خصوص نداریم، در حال بررسی ثبت نام شده ها هستیم تا در مورد حذف این افراد اقدام كنیم.
وی با بیان اینكه آماری نیزدر مورد افرادی كه مقیم ایران نیستند و در سیستم یارانه ها نیز ثبت نام نكرده اند ، وجود ندارد ، ادامه داد :شرط دریافت یارانه این است كه خانوار در داخل كشور زندگی كند و اگر در داخل نباشد بالطبع هزینه جدیدی به آنها تحمیل نمی شود . بنابراین یارانه نیز به آنها تعلق نمی گیرد.
فرزین از برگزاری نشست شب گذشته برای بررسی یارانه ایرانیان خارج نشین خبرداد و گفت: مركز آمار در حال بررسی است تا اگر در صورت احتمال خانواری در خارج از كشور زندگی می كند اما در سیستم برای دریافت یارانه ثبت نام كرده است، در مورد آنها اقدام شود.
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: به دنبال آن هستیم كه با ایجاد نظام شناسایی در سیستم مركز آمار اجازه تعلق یارانه به ایرانیان خارج از كشور را ندهیم .
وی در پاسخ به این پرسش مبنی براینكه افرادی كه برای دریافت یارانه ثبت نام نكرده اند و یا دیر اقدام كرده اند آیا یارانه ای دریافت خواهند كرد یا خیر گفت: آنهایی كه به دلیل بروز اشتباهات وبا وجود ثبت نام در سایت مركز آمار و افتتاح حساب یارانه دریافت نكرده اند ، آن را دریافت می كنند اما كسانی كه قبلا ثبت نام نكرده اند مشمول دریافت یارانه نمی شوند .
فرزین تعداد افراد ثبت نامی برای دریافت یارانه در سایت مركز آمار را ۷۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر اعلام كرد و گفت : تعداد افرادی كه در زمان حاضر یارانه دریافت می كنند ۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است .

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA