• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی - اخبار سیاسی

تاكید رییس جمهور بر حركت جهشی ایران در عرصه ارتباطات

محمود احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه در نخستین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن اجلاس سران با اشاره به سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابراز امیدواری كرد كه برنامه‌های اعلام شده زودتر از زمان پیش‌بینی شده محقق شود.
وی با تجلیل از زحمات فعالان این عرصه از جمله در حوزه‌های مدیریت، زیرساخت، بهره‌برداری، تولید و به‌كارگیری فناوری‌ها، پژوهش و تحقیقات، خاطرنشان كرد: تجربه گذشته نشان داده است كه ما می‌توانیم زودتر از برنامه‌های پیش‌بینی شده به اهداف مورد نظر در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات دست یابیم.
رییس‌جمهوری با اشاره به گزارش ارایه شده در این جشنواره از پیشرفت‌های حاصله در زمینه تلفن‌های ثابت و همراه به عنوان بخشی از حوزه فناوری اطلاعات گفت: كار خیلی خوبی در این حوزه‌ها انجام شده است، همچنان كه امروز 40 میلیون ظرفیت نصب شده تلفن ثابت وجود دارد كه بین 25 تا 26 میلیون خط از این ظرفیت استفاده شده است.
احمدی‌نژاد در این زمینه به دوره مسوولیت خود در شهرداری تهران و وضعیت دشوار بهره‌مندی از خطوط تلفن ثابت و ضرورت انتظار چند ساله به همین منظور اشاره كرد و افزود: در سال‌های 76 و 77 تلفن همراه در بورس سفته‌بازی و نه در بورس واقعی سرمایه قرار گرفت و هر خط تلفن همراه دو میلیون و 500 هزار تومان خریدو فروش می‌شد.
وی گفت: هم‌اكنون به وضعیتی رسیده‌ایم كه اپراتورهای تلفن همراه هزینه زیادی برای تبلیغات تلویزیونی پرداخت می‌كنند و این حكایت از ظرفیت گسترده ایجاد شده در این بخش دارد.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA