ایجاد تغییرات در شیوه پرداخت كارمزد جایگاه داران سوخت

 گزارش شبكه اطلاع رسانی نفت وانرژی، علیرضا رجب پور افزود : با اجرای این روش جدید، پرداخت كارمزد بر اساس ارائه كیفیت و میزان خدمات بیشتر جایگاه داران به شهروندان انجام خواهد شد.
وی با تشریح طرح حق العمل كاری جایگاه داران گفت: این طرح با هدف كاهش تصدی‌گری دولت، بهبود كیفیت خدمات عرضه سوخت به مردم و اقتصادی تر شدن فعالیت جایگاه‌داران به زودی اجرایی می‌شود.
معاون بازرگانی فرآورده‌های نفتی در شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اظهار داشت: هم اكنون گزارش اجرای طرح پرداخت كارمزد جایگاه داران به صورت حق العمل كاری در اختیار واحدهای زیرمجموعه خارج از وزارت نفت قرار گرفته است و پس از تصمیم گیری ، این طرح در كشور اجرا می شود.
رجب پور در تشریح چگونگی پرداخت كارمزد جایگاه داران به صورت حق العمل كاری گفت: با اجرای این طرح، قیمت فرآورده های نفتی از هزینه های توزیع جدا در نظر گرفته می شود، به گونه ای كه بخشی از قیمت فرآورده های نفتی به عنوان هزینه ارائه خدمات از مردم دریافت می شود و نیازی به دادن كارمزد از سوی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی نیست.
وی گفت: هم اكنون هر لیتر بنزین به بهای ۴۰۰۰ ریال به جایگاه داران فروخته می شود و ۱۰ درصد این میزان كه شامل هزینه های توزیع است، به عنوان كارمزد از سوی شركت پخش به جایگاه داران پرداخت می شود.
رجب پور اضافه كرد: در روش حق العمل كاری دولت هر لیتر بنزین را به بهای كمتری به جایگاه داران می فروشد و ما به التفاوت آن تا نرخ رسمی فروش فرآورده كه شامل هزینه های ارائه خدمات و توزیع است، از مصرف كنندگان نهایی (مردم) دریافت می شود و دیگر نیازی به پرداخت كارمزد از سوی شركت ملی پخش به جایگاه داران نیست و به این ترتیب بخش بزرگی از تصدی گری دولت در این زمینه كاهش می یابد.
به گفته ی وی هم اكنون فرآورده های نفتی به صورت امانت و اعتباری به جایگاه ها تحویل داده می شود و جایگاه داران ابتدا فرآورده ها را از شركت ملی پخش تحویل می گیرند و پس از فروش با این شركت تصفیه حساب می كنند،به این ترتیب جایگاه داران هزینه سرمایه در گردش را پرداخت نمی كنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA