دولت بحرین به خواست مشروع مردم پاسخ بدهد

علی اكبر صالحی روز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه نقشه های تاریخی ثبت شده در حافظه تاریخی یونسكو در جمع خبرنگاران افزود: در هفته جاری به احتمال قوی به كویت سفر می‌كنم و سفر به اندونزی نیز در برنامه های یكی دو هفته آینده قرار دارد.
وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره میزان تاثیرگذاری سفرهای منطقه ای اش به منظور حل و فصل بحران بحرین، اظهار داشت: این سفرها خیلی تاثیرگذار بوده است همچنان كه شما آخرین سخنان پادشاه بحرین را حتما شنیده اید كه قدم خوبی بود كه او برداشت.
صالحی گفت: امیدوارم اگر در این راستا حركت شود ما شاهد حل و فصل موضوع بحرین باشیم به گونه ای كه مردم بحرین از فشار ظالمان خارج شوند و به خواسته های مشروع خود برسند و هم این كه دولت و مردم زندگی مسالمت آمیزی با هم داشته باشند.
وزیر امور خارجه خاطر نشان كرد: پاسخ دولت بحرین به خواسته های مشروع ملت خود، دولت را به مردم نزدیك می‌كند و باعث می‌شود كه دولت و مردم از رفاه و زندگی آرام برخوردار باشند.
وی افزود: هیچ دلیلی وجود ندارد كه دولت بحرین با مردم به گونه‌ای رفتار كند كه مردم خودش را از خودش دور كند و این شیوه رفتار از عقل و حكمت سیاسی به دور است.
وی اظهار داشت: تمام تلاش ما این است كه این مطلب را به دولت بحرین بفهمانیم.
وی ادامه داد: تقاضاهای مردم بحرین نیز مثل مردم سایر كشورها نظیر تونس، مصر و ... بوده است و هیچ بحث سنی، شیعه، بحرینی و ایرانی، عرب و كرد و فارس وجود ندارد و همه این مباحث بهانه هایی برای فرافكنی است كه البته هم اكنون قضایا مكشوف شده است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA