شرایط پرداخت تسهیلات بازسازی به صنعتگران اعلام شد

به گزارش وزارت صنایع و معادن، 'علی اكبر محرابیان' افزود: واحدهای كوچك و متوسط كه برای دریافت وام ثبت‌نام كرده‌اند، در صورتی كه مطالعات خود را در خصوص چگونگی صرف اعتبارات بازسازی و تكمیل فرآیند تولید ارایه نكنند، این تسهیلات قابل پرداخت نخواهد بود.
وی اظهارداشت: براساس مصوبه روز گذشته ستاد عملیاتی هدفمندی یارانه‌ ها مقرر شده است، تسهیلات تمامی صنعتگرانی كه تاكنون مدارك و مستندات خود را به طور كامل ارایه كرده‌اند، بزودی پرداخت شود.
وی گفت: برای تسریع این فرآیند، اختیار تكمیل پرونده‌ها و ثبت‌نام به استان ها واگذار شده است.
وزیر صنایع و معادن درخصوص نحوه پرداخت تسهیلات بازسازی و تكمیل فرآیند تولید به واحدهای بزرگ صنعتی اشاره كرد و افزود: تصمیم گیری در مورد اعطای تسهیلات به واحدهای بزرگ كه بیش از 150میلیون تومان درخواست تسهیلات بازسازی كرده‌اند، اندكی زمان‌بر است.
وی ادامه داد: در ستاد عملیاتی هدفمندی یارانه‌ها مقرر شد تا پایان خرداد ماه سالجاری كل تسهیلات مربوط به این بخش به بنگاه‌هایی كه مراحل ثبت نام خود را تكمیل كرده‌اند، پرداخت شود.
محرابیان به واحدهایی كه امكان تغییر سیستم سوخت رسانی دارند، اما هنوز نسبت به تغییر آن اقدام نكرده‌اند، هشدار داد و گفت: پراخت یارانه سوخت به صنایع به طور قطع همیشگی نخواهد بود، بلكه این فرصت به صنعتگران داده شده تا نسبت به تغییر سیستم مصرف سوخت خود اقدام كنند.
وی خاطرنشان كرد: اگر واحدها نسبت به تغییر فرآیند سوخت‌رسانی اقدام نكنند به مرور زمان رقابت پذیری خود را از دست خواهند داد.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA