افزایش مهلت پرداخت جریمه های تسلیمی

سردار سرتیپ پاسدار' اسكندر مومنی' به ابلاغ این قانون در چهارشنبه هفته گذشته اشاره كرد و افزود: این قانون تمامی موارد دخیل در آمد و شد وسایل نقلیه را در نظر گرفته و عوامل دخیل در حمل و نقل، مشمول این قانون خواهند شد.
وی با بیان اینكه مردم نباید نگران اجرای این قانون باشند، گفت: این قانون در نهایت تدبیر و مدیریت اجرا می شود و تنها برای متخلفین جای نگرانی خواهد داشت.
سردار مومنی خاطر نشان كرد، حدود 98 درصد مردم به دلیل رعایت قوانین، مشمول جرایم این قانون نخواهند شد و اجرای آن به جز آرامش، برای مردم چیزی دیگری ندارد.
رییس راهور ناجا افزود: این قانون حقوق و تكلیف مردم را توام در نظر گرفته و یك طرفه نیست، ولی به هیچ وجه اجازه نمی دهیم در اجرای قانون، اجحافی در حق مردم صورت گیرد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی به قانون معافیت پنج ساله برای خودروهای صفر كیلومتر اشاره كرد و گفت: طبق این قانون، معاینه فنی خودروهای صفر كیلومتر از 2 سال به 5 سال افزایش می‌یابد و این خودروها نیازی به معاینه فنی نخواهند داشت.
وی ادامه داد: پلیس به خودروهای فاقد مجوز معاینه فنی، اجازه تردد نخواهد داد البته از تردد خودروهای صفر كیلومتری كه نقص فنی داشته باشد نیز جلوگیری خواهد كرد.
مؤمنی یكی دیگر از تسهیلات قانون جدید را افزایش مهلت پرداخت جریمه‌ها عنوان كرد و افزود، در این قانون مهلت پرداخت جریمه از یك ماه به دو ماه افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: همچنین در بودجه امسال، بندی گنجانده شد تا مبلغ جریمه‌های دو برابر شده، بخشوده شود و متخلفان تنها اصل مبلغ جریمه را پرداخت كنند. این موضوع در صورت تصویب مجلس به اجرا درخواهد آمد و فقط در سال 1390 اعتبار دارد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: طبق تبصره 3 ماده 14 قانون تخلفات رانندگی در صورتی كه بر اساس نظر كارشناس تصادف، نقص راه یا وسیله نقلیه در تصادف مؤثر باشد حسب مورد، مسئولان ذیربط پاسخگو بوده و ملزم به پرداخت غرامت هستند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA