مشتركان بهای گاز خود را قسطی پرداخت كنند

جواد اوجی افزود: بالاترین میزان مصرف گاز مشتركان بخش خانگی مربوط به ماه های دی و بهمن سال گذشته است كه همزمان با آن قانون هدفمندی یارانه ها اجرا شد.
به گفته ی وی هزینه گاز مصرفی مشتركان خانگی در قبض های بعدی كاهش خواهد یافت ، زیرا در فصل های بهار و تابستان مصرف گاز این بخش به یك چهارم مصرف زمستان می رسد.
مدیرعامل شركت ملی گاز ایران گفت: هزینه گاز مصرفی 85 درصد مشتركان بخش خانگی حداكثر 38 هزار تومان در ماه است كه درسقف الگوی مصرف و در تقسیم بندی سبز و زرد است.
به گفته ی اوجی هزینه گاز مصرفی 61 درصد مشتركان بخش خانگی نیز حداكثر ماهیانه 11 هزار تومان بوده است.
معاون وزیر نفت افزود:به رغم شایعات تاكنون 70 درصد مشتركان قبوض گاز را پرداخت كرده اند و مابقی مشتركان نیز تا پایان فروردین وبراساس مهلت درج شده در قبض ها زمان برای پرداخت دارند.
اوجی همچنین در خصوص تفكیك كنتورهای مشتركان گفت : در حال حاضر 245 هزار كنتور در كشور تفكیك شده و مشتركان می توانند با مراجعه به ادارات گاز نسبت به تفكیك كنتورهای خود براساس مقررات اقدام كنند.
وی در خصوص مشتركان واحدهای مسكونی دو یا سه واحدی كه تنها یك واحد آنها مصرف كننده گاز است،افزود: در صورت خوداظهاری مشتركان و تعهد كتبی قبض این مشتركان به صورت یك واحدی محاسبه خواهد شد وتیم های بازرسی نیز از این واحدها بازدید خواهند كرد .
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA