افزایش ظرفیت شبكه تلفن همراه خراسان رضوی

مهندس کارگزار، مدیر عامل مخابرات استان خراسان رضوی در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: بدلیل حضور تعداد بسیاری از زائران امام رضا(ع) در ایام نوروز به خصوص در لحظه تحویل سال نو در حرم مطهر امام، ظرفیت سازی های ویژه ای برای این منظور صورت گرفته است.
وی افزود: در همین راستا، پنج آنتن تلفن همراه (BTS) جدید در آن منطقه نصب و راه اندازی شده و از سوی دیگر و با تمهیدات در نظر گرفته شده ظرفیت تمامی BTS های موجود نیز افزایش یافته است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین سه آنتن تلفن همراه(BTS) متحرک نیز برای زمان بحران پیش بینی شده که در نزدیکی حرم مطهر امام رضا(ع) نصب و راه اندازی شده است.
مدیر عامل شرکت مخابرات خراسان رضوی با اشاره به راه اندازی مرکز جدید ارسال پیامک مشهد، گفت: این مرکز، با ظرفیت ۱۰ برابر ظرفیت مرکز قبلی ارسال پیامک، نصب و راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: این مرکز امکان ارسال بیش از ۱۰ هزار پیامک در ثانیه را داشته و می تواند شرق کشور را پوشش دهد.
مهندس کارگزار در خصوص دیگر تمهیدات در نظر گرفته شده برای ارایه خدمات به مسافران نوروزی، تصریح کرد: کیوسک های خدماتی در خیابان های منتهی به حرم مطهر در نظر گرفته شده تا کلیه خدمات مخابراتی نظیر کارت شارژ، کارت تلفن همگانی و کارت های هوشمند را به مردم ارایه می کنند.
وی تأکید کرد: از سوی دیگر، تمامی دفاتر خدمات ارتباطی شهری و روستایی از روز سوم فروردین ماه خدمات مورد نیاز مردم را به آن ها عرضه کرده و همچنین در روزهای اول و دوم فروردین نیز دفاتر کشیک در نقاط مهم نظیر اطراف حرم مطهر، خدمات مورد نیاز متقاضیان را به آن ها ارایه می کنند.
مدیر عامل مخابرات استان خراسان رضوی با اشاره به پوشش شبکه تلفن همراه در جاده های استان خراسان رضوی، اظهار داشت: در حال حاضر، تمامی جاده های اصلی تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند و ۸۵۰ روستا نیز با استفاده از فناوری های روز، از این شبکه استفاده می کنند.
وی افزود: همچنین ۸۶۶ دفتر ICT روستایی در سطح استان به بهره برداری رسیده که در طول ایام نوروز خدمات مورد نیاز مسافران نظیر ارتباطات اینترنتی و بر خط را به آن ها عرضه خواهند کرد.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA