• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

پایان بازسازی ارگ بم در سال2017

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بر اساس طرح جامع مدیریتی که تدوین شده، مرمت ارگ تاریخی بم تا سال 2017 به پایان می رسد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بر اساس طرح جامع مدیریتی که تدوین شده، مرمت ارگ تاریخی بم تا سال 2017 به پایان می رسد.
مسعود سلطانی فر که به همراه رئیس جمهوری به استان کرمان سفر کرده است، روند بازسازی این بنای کهن را رضایت بخش ارزیابی کرد و افزود: باید به گونه ای عمل کنیم که کار مرمت ارگ سرعت بیشتری بگیرد.
وی از تدوین طرح جامع مدیریتی منظر فرهنگی بم به کمک سازمان یونسکو خبر داد و گفت: بر اساس این طرح، بازسازی ارگ تا سال 2017 باید به پایان برسد و هم اکنون با در نظرگرفتن این طرح جامع، 80 درصد پیشرفت فیزیکی صورت گرفته است.
معاون رئیس جمهوری افزود: با در نظر گرفتن چهره قبل از زلزله ارگ بم، 65 درصد پیشرفت حاصل شده است.
وی بیان کرد: کار آواربرداری ارگ قدیم 6 سال به طول انجامید و بعد از آن، کار مرمت این بنا شروع شد.
سلطانی فر گفت: همکاری سایر دستگاه های مرتبط با دست اندرکاران مرمت ارگ در سرعت مرمت ارگ موثر است.
وی افزود: برای ثبت جهانی 11 قنات تاریخی کشور برنامه ریزی شده که از این تعداد قنات، 2 رشته متعلق به بروات بم است و امیدواریم پس از بررسی صورت گرفته از سوی کارشناسان، بتوانیم در اجلاس تیرماه کمیته میراث جهانی در استانبول، این 2 رشته قنات بروات را به ثبت جهانی برسانیم.
همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان کرمان، معاونان وی و وزیران به شهرستان های استان سفر و در دیدارهای مردمی و نشست با مسئولان محلی، وضعیت مناطق مختلف را بررسی می کنند.
بم در فاصله 190 کیلومتری کرمان قرار دارد.

منبع: ایرنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA