• اخبار
  • اخبار اقتصادی - مهم ترین اخبار

افزایش حقوق كارمندان دولت و بازنشستگان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان این که قرار نیست منابع محدود کشور صرف خرید هواپیما شود، تصریح کرد: قرارداد هواپیماهای جدید ایرباس اجاره به شرط تملیک است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان این که قرار نیست منابع محدود کشور صرف خرید هواپیما شود، تصریح کرد: قرارداد هواپیماهای جدید ایرباس اجاره به شرط تملیک است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از  ایرنا، محمدباقر نوبخت عصر امروز (سه شنبه) در حاشیه همایش «تبیین برنامه ششم توسعه اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی و اولین برنامه اقتصاد مقاومتی سال های 99-1395 در نشستی خبری گفت: هرگونه خرید در کشور که بر مبنای فاینانس (تامین مالی خارجی) باشد، با تصویب شورای اقتصادی انجام می شود.
به گفته معاون رئیس جمهوری ، هیچ تضمین خرید برای 50 فروند هواپیمای ایرباس که برنامه است در اختیار ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، داده نشده است، بلکه قرارداد آنها اجاره به شرط تملیک خواهد بود.نوبخت تصریح کرد: انتقادهای این روزهای برخی که دم از خرید این هواپیماها می زنند شاید در فضای انتخاباتی قابل توجیه باشد، اما واقعیت ندارد.
** عرضه60 هزار تن سیب و پرتقال برای نوروز 95
معاون رئیس جمهوی از برنامه ریزی برای عرضه 42 هزار تن پرتقال و 18 هزار تن سیب برای ایام پایانی سال جاری و نوروز 1395 خبر داد و افزود: تاکنون 32 هزار تن پرتقال و 12 هزار تن سیب به این منظور در سردخانه ها انبار شده است و مابقی در آینده نزدیک تامین می شود و در موعد مقرر توزیع خواهد شد.

** کشورهای عرضه کننده نفت حق ایران را به رسمیت بشناسند
وی در پاسخ به پرسشی در باره حضور رئیس جمهوری آذربایجان در ایران، موضوع این سفر را فراتر از قیمت نفت و مسائل مربوط به آن برشمرد و گفت: هم اینک عرضه نفت در بازار از تقاضای آن پیشی گرفته و باید کاهش یابد.
نوبخت به گفته برخی مسئولان کشورهای عضور اوپک مبنی بر ثابت نگهداشتن وضعیت موجود بازار اشاره کرد و افزود: ظاهرا این کشورها نمی خواهند حق ایران را به رسمت بشناسند.
معاون رئیس جمهوری گفت: این کشورها باید سهم خود را در بازار نفت تقلیل داده و ایران باید به تدریج به سهمیه خود پیش از تحریم ها باز گردد.

** افزایش حقوق کارکنان دولت از فروردین ماه اعمال می شود
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: مقرر شده مطابق برنامه زمان بندی، پس از بازگشت نمایندگان مجلس از حوزه های انتخابیه، کار رسیدگی به بودجه مجدد آغاز شود تا موفق به ارائه آن تا پایان سال شویم.
نوبخت ضمن اشاره به احتمال ادامه یافتن کار رسیدگی به بودجه در هفته های ابتدایی سال آینده خاطرنشان کرد: حتی اگر این امر تا هفته سوم فروردین ماه هم ادامه داشته باشد، در هفته چهارم می توان افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت را اعمال کرد.

** دولت از اختیارات قانونی خود برای پرداخت یارانه ها استفاده خواهد کرد
وی همچنین درپاسخ به پرسشی در خصوص پرداخت یارانه ها اضافه کرد: قانون اختیاری برای دولت قائل شده است تا 10 درصد ردیف های بودجه را از جابجایی سایر ردیف ها افزایش دهد.
معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: دولت از سقف اختیارات قانونی خود برای پرداخت یارانه ها استفاده خواهد کرد که شامل390 هزار میلیارد ریال( 39 هزار میلیارد تومان) به اضافه 39 هزار میلیارد ریال(3900 میلیارد تومان ) ناشی از جابجایی 10 درصدی ردیف های بودجه است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA