دعوت مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی ٢٢ بهمن و انتخابات

رییس جمهوری تاکید کرد رهبری امام راحل و ایستادگی ملت آنچنان سریع ، جامع و پرجاذبه بود که موجب غافلگیری قدرت های جهانی در برابر یک قدرت نوظهور و بزرگ دینی و پیروزی مردم شد.

رییس جمهوری تاکید کرد  رهبری امام راحل و ایستادگی ملت آنچنان سریع ، جامع و پرجاذبه بود که موجب غافلگیری قدرت های جهانی در برابر یک قدرت نوظهور و بزرگ دینی و پیروزی مردم شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانیدر جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی،ضمن تحلیل شرایط و روند پیروزی انقلاب اسلامی افزود: امام خمینی (ره) رهبری انقلاب را با توکل به خداوند و اتکای به اعتمادعمیق مردم برعهده داشت و با بصیرت و شناخت کم نظیر از شرایط کشور و جهان؛ بیش از همه به پیروزی انقلاب اسلامی اطمینان داشت.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی، پشت کردن ارتش به رژیم طاغوت را ناشی از جاذبه رهبری امام، مردمی بودن جنبش و یکپارچگی اجتماعی دانست و گفت: امروز هم ایمان و وحدت همراه با رهبری خردمند و دوراندیشی ملت، ما را دربرابر توطئه ها پیروز می کند.

دکتر روحانی پیروزی ملت ایران در مذاکرات هسته ای، احقاق حقوق ملی، لغو قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و رفع تحریم های ظالمانه را در امتدادایستادگی و موفقیت های ملت ایران ارزیابی کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب همواره با تحکیم وحدت ملی و هدایت های موثر و هوشمندانه در تحقق این دستاوردها نقش آفرین اصلی بودند.

رییس جمهوری همچنین ضمن دعوت از عموم مردم برای حضور یکپارچه و پرشور در راهپیمایی٢٢ بهمن، ابراز امیدواری کرد انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی نیز با حضور حداکثری و آگاهانه مردم، برگ افتخار دیگری برای نظام جمهوری اسلامی بیافرینند.

در ادامه این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی ، مقرر شد شورای اجتماعی کشور در راستای منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حل مهم ترین آسیب های اجتماعی کشور تشکیل گردد.

همچنین در این جلسه شورا که به ریاست دکتر روحانی تشکیل شد، پس از قرائت گزارش وزارت کشور، اولویت های سیاست های شورای اجتماعی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و بر ضرورت تصمیم گیری و عملیاتی کردن برنامه های کشور برای مقابله با آسیب های اجتماعی تاکید شد.

دستگاه های فرهنگی، اجرایی، نیروی انتظامی، وزارت کشور و شهرداری ها نیز در این چارچوب موظف می شوند ضمن تقسیم کار در شورای اجتماعی و با درنظر گرفتن بودجه های قابل توجه تخصیص یافته از سوی دولت یازدهم برای مقابله با آسیب های اجتماعی، گزارش های لازم را خدمت مردم عزیز و رهبر معظم انقلاب تقدیم نمایند.

رییس جمهوری نیز در این جلسه بر تشکیل سریعتر شورای اجتماعی کشور تاکید کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت 
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA