• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

اعمال افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی از اسفندماه

فرمانده پلیس راهور ناجا گفت: در حال حاضر پلیس از نظر فنی و زیرساختی در حال آماده کردن بستر است تا بتواند از نیمه دوم اسفندماه مصوبه هیئت وزیران در خصوص افزایش جرایم رانندگی را عملیاتی کند.

فرمانده پلیس راهور ناجا گفت: در حال حاضر پلیس از نظر فنی و زیرساختی در حال آماده کردن بستر است تا بتواند از نیمه دوم اسفندماه مصوبه هیئت وزیران در خصوص افزایش جرایم رانندگی را عملیاتی کند.

سردار تقی مهری فرمانده پلیس راهور با اعلام آمار پزشکی قانونی گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تعداد ۳۶۵ نفر در تصادفات رانندگی کمتر از سال گذشته کشته شده اند که این رقم نشان می دهد علاوه بر بازدارنده بودن قوانین راهنمایی و رانندگی، شهروندان و به ویژه رانندگان نیز اهتمام بیشتری بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی داشته اند.

مهری در ادامه با اشاره به اینکه ۲۲ درصد از متوفیان را عابران پیاده تشکیل می دادند، افزود: بیش از ۲۳ درصد از تعداد کشته شدگان در تصادفات راهنمایی و رانندگی را موتورسیکلت سواران به خود اختصاص داده اند که این عدد رقم بزرگی است و باید فرهنگ سازی در موتورسیکلت سواران و استفاده از این وسیله نقلیه افزایش پیدا کند.

مهری در ادامه با اعلام اینکه پلیس از همه ظرفیت های خود استفاده می کند تا تلفات راهنمایی و رانندگی را به حداقل ممکن برساند، افزود: از نظر خدمات رسانی نیز در کشور نسبت به سال گذشته قریب به یک میلیون و ۳۰۰ هزار وسیله نقلیه جدید به چرخه ترافیک اضافه شده اند. همچنین بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر افراد نوگواهی‌نامه به چرخه حمل و نقل و ترافیک اضافه شده و توانایی این را دارند که از این پس با استفاده از وسایل نقلیه تردد کنند. این آمار نشان می دهد شرایط نسبت به سال گذشته از نظر تعداد کاربران ترافیکی افزایش پیدا کرده و خوشبختانه تعداد قابل توجهی نیز تلفات راهنمایی و رانندگی کاهش پیدا کرده است.

منبع: خبرگزاري مهر

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA