• اخبار
  • اخبار اقتصادی - مهم ترین اخبار

ممنوعیت خرید هواپیمای 18 سال به بالا

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت ورود هواپیما با سن بیش از ۱۸ سال ( قبل از ۱۹۹۸ میلادی) خبر داد و گفت: یک فروند ایرباس خریداری شده تا پایان امسال یا اوایل سال آینده وارد کشور می‌شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت ورود هواپیما با سن بیش از ۱۸ سال ( قبل از ۱۹۹۸ میلادی) خبر داد و گفت: یک فروند ایرباس خریداری شده تا پایان امسال یا اوایل سال آینده وارد کشور می‌شود.
 
علی عابدزاده در جمع خبرنگاران درباره تاسیس شرکت ملی تامین و اجاره هواپیما در کشور که به تازگی از سوی وزیر راه و شهرسازی مطرح شده است، تصریح کرد: با توجه به شرایط جدیدی که ایجاد شده، بسیاری از محدودیت‌ها را برای شرکت‌های هواپیمایی کاهش دادیم، چراکه شرکت‌های هواپیمایی باید با توان اقتصادی بهینه‌تر نسبت به گذشته تشکیل شوند تا بتوانند نسبت به ورود هواپیماهای جدید اقدام کنند.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: براساس مصوبه ای در سازمان هواپیمایی کشوری، ورود هواپیماهای قدیمی و تولید قبل از ۱۹۹۸ توسط ایرلاین‌های داخلی را ممنوع شده است، البته برخی ایرلاین‌ها پیش از تصویب این دستورالعمل نسبت به ورود هواپیماهای تولید قبل از ۱۹۹۸ اقدام کرده بودند.
 
وی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای عالی هواپیمایی اخیرا حداقل کفایت سرمایه برای تاسیس ایرلاین‌های جدید و همچینین ادامه فعالیت ایرلاین‌های فعلی تعیین شد که به گونه‌ای این دستورالعمل تدوین شده تا ایرلاین هایی که توانایی سرمایه گذاری دارند امکان ورود به بازار را داشته باشند، افزود: در حال حاضر دو شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) و ماهان سرمایه لازم برای ادامه فعالیت را ثبت کردند. البته سرمایه برخی ایرلاین‌های دیگر نیز نزدیک به سرمایه تعیین شده در دستورالعمل است که ۶ ماه برای افزایش سرمایه خود به آنها فرصت داده شده است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیر رفع تحریم سوئیفت بر صنعت هوانوردی، اظهار داشت: با توجه به اینکه صنعت حمل و نقل هوایی یک صنعت بین المللی است و بسیاری از خدمات و قطعات مورد نیاز از خارج از کشور تامین می‌شود و در مقابل آن هزینه‌های لازم باید پرداخت می‌شد، بنابراین با رفع تحریم سوئیفت از روز گذشته شرکت‌های هواپیمایی از این پس می‌توانند خدمات مورد نیاز، آموزش و قطعات مورد نیاز خود را به راحتی دریافت و خریداری کنند.
منبع: خبرگزاري مهر

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA